Bölgeden Siyaset

HALUK KOÇ, GÜRKAN’I TAKDİR ETTİ

HALUK KOÇ, GÜRKAN’I TAKDİR ETTİ

 GÜRKAN’DAN EDİRNELİLERE MÜJDE

               

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, 7 Nisan 2014 tarihinde mazbatasını alarak, Edirne Belediye Başkanı olarak göreve başlayan Recep Gürkan’ı, bu kadar kısa bir sürede gerçekleştirdiği başarılı projelerden dolayı tebrik etti. Gürkan ise, Edirnelilere yeni bir projenin müjdesini verdi.    IMG_3819 IMG_3821                

               

Türkiye’de 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek olan genel seçimler öncesi milletvekili adaylarına destek vermek isteyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Edirne’ye geldi.

IMG_3827  IMG_3876              

Koç, CHP Edirne Milletvekili adayları Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan ve Gürkan Güneser ile birlikte Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.

 Koç, Başkan Gürkan’ın Edirne’de başarılı çalışmalara imza attığını ifade ederek, “Göreve başladığı ilk günlerde 75 yaşındaki Kıymet Teyzenin ve tüm Edirnelilerin hakkını koruyan Başkan Gürkan, çalışmalarına kentte 60 yıldır çözüme kavuşmayan vahşi depolama yerine katı atık ve bertaraf tesislerini hayata geçirmesiyle devam etti.  Kentteki önemli sorunlara çözüm bulan Sayın Recep Gürkan’ı tebrik ediyor, CHP’li bir belediyenin ne kadar başarılı olabileceğini gözler önüne serdiği için kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

                BAŞKAN GÜRKAN’DAN 2 KASIM MÜJDESİ

 Haluk Koç’a dile getirdiği güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür eden Başkan Gürkan, Edirnelilere yeni bir projenin müjdesini verdi.

IMG_3881 IMG_5481               

Gürkan, 2 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek Belediye Meclisi’nde daha önce alışveriş merkezi olarak kullanılan 3 katlı bir binanın belediye tarafından kiralanacağını söyledi.

     Bu binanın ihtiyaç sahiplerine gereken yardımların yapılabilmesi için kullanılacağını ifade eden Gürkan, “3 katlı binanın giriş katı ‘Gıda Bankası’, binanın 2. katı ‘Giysi Bankası’ ve 2 katı ise ‘Kitap Bankası’ olacak. İhtiyacı olan vatandaşlarıma bir kart vereceğiz ve bu karta ihtiyaçlarına göre kredi yükleyeceğiz. Edirne Belediyesi’ne ihtiyaç sahiplerine ulaşması için yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar da var, ancak biz nakit yardım alamadığımız için bugüne kadar bu talepleri değerlendirememiştik. Bu binanın açılmasıyla birlikte yardım etmek isteyen vatandaşlarımız da gıda, giyim ve kitap yardımında bulunabilecekler” diye konuştu.

                GELEN YARDIMLAR, YIKANIP, ÜTÜLENEREK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SUNULACAK

                Edirne Belediyesi tarafından bu binada plan çerçevesinde personelinde görevlendirileceğini ifade eden Gürkan, “Çamaşır makinesi ve sanayi tipi ütünün de yer alacağı bu binada gelen yardımlar personel tarafından yıkanacak, ütülenecek ve aynı bir mağazadaki gibi ihtiyaç sahiplerine sergilenecek” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL