Güncel Magazin Yaşam

Hasan Dağ, Ulusum TV ve Ulusum Müzik’i anlattı

Erdoğan DEMİR Keşan’da 1993 yılında kurduğu Ulusum TV’nin yanı sıra Ulusum Müzik Firması sahibi Hasan Dağ, Ulusum TV’yi ve Ulusum Müzik’i konuştuk. Dağ, 1993 yılında Keşan’ın ilk televizyonu olan Ulusum..

Hasan Dağ, Ulusum TV ve Ulusum Müzik’i anlattı

Erdoğan DEMİR

Keşan’da 1993 yılında kurduğu Ulusum TV’nin yanı sıra Ulusum Müzik Firması sahibi Hasan Dağ, Ulusum TV’yi ve Ulusum Müzik’i konuştuk.

Dağ, 1993 yılında Keşan’ın ilk televizyonu olan Ulusum TV için büyük sermaye ve emek harcadığını belirterek, “O zamanlar televizyon Keşan’a büyük heyecan getirdi. Ama maalesef reklam konusunda çok destek gördük desem yalan olur. Biz haber olsun, müzik programı olsun yaptık. Yerel müzisyenlere değer veriyorduk. Ama maalesef televizyonu 1 .5 yıllık bir yayın hayatından sonra kapatmak zorunda kaldık. Keşan televizyonuna sahip çıkamadı. Yayını sona erdireceğimiz son akşam çok duygusal anlar yaşandı. Canlı telefon bağlantısına katılanlar televizyonun devam etmesini istediler. Ama maalesef ekonomik anlamda bu işi sürdüremedik ve televizyonun yayın hayatına son verdik. Televizyon döneminde bizlere destek olan tüm gazeteci dostlarımıza buradan bir kez daha sizin aracılığınızla teşekkür ediyorum” dedi.

Dağ ayrıca Ulusum Müzik olarak, Trakya’da Kültür Bakanlığı’ndan film ve müzik yapım belgesi olan firma olduklarını da belirterek “Bölgemizden birçok yetenekli kişiye müzik kaseti yaptığını ve bu sayede seslerini ülke çapında duyurmalarını sağladık.  Trakya’da şimdiye kadar Nefise Özdemir, Necati Çalışkan, Yaşar Sesler, Yaşar Gümüş, Ramazan Güntek, Yılmaz Mengüç, Küçük Hasan, Kadir Ürün, Yanyacı Kardeşler ve Faruk Yılmaz’ın eserlerine, CD ve kaset yaptık.” Şeklinde konuştu.

Dağ,  “Bizim sektör hızla gelişen teknolojiye yenik düştü. 20 yıldan bu yana ülkemizdeki sanatçıların CD ve kasetlerini satıyorum. Ancak son yıllarda satışlar iyice düştü. Şu anda elimde bulunan CD ve kaset satılmayı bekliyor. Bunları zararına satmaya bile razıyım. Ancak alan yok. Yöremize ait şarkı, türküleri ve oyun havalarını yöremiz sanatçılarıyla birlikte hazırlayarak piyasaya sürüyordum. Yerel müzik kültürünün yok olmaması için çalıştım.” Diyerek konuşmasını sonlandırdı.

85 yaşında olan Hasan Dağ, yaşadığı sağlık sorunlarına inat her gün dükkanının kapısını açarak o eski günlerin özlemini yaşıyor ve o günleri hatırlayanları da Bilun İş Merkezi’ndeki dükkanına ziyarete bekliyor

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL