Güncel Manşet Spor

Hasan Oğuz’dan; Keşanspor…

Hasan Oğuz’dan; Keşanspor…

 

Bir süre önce fes edilen Keşanspor Taraftarlar Derneği’nin Başkan Yardımcısı Hasan Oğuz, Keşanspor Kulübü’nün de bu gidişle dernek gibi fes edilerek tarihe karışacağını söyledi.

Keşanspor’un bugünlere gelmesindeki en büyük nedenlerden birinin; kulüp yöneticilerinin dış transferlere büyük ilgi göstermesi olduğunu dile getiren Oğuz, her kulübün kötü dönemlerden geçebileceğini ancak bu dönemlerin vefalı oyuncular ve taraftarlar ile atlatıldığını bildirdi.

“KEŞANLI FUTBOLCULAR KÜSTÜRÜLDÜ”

Keşanspor’da ise artık vefalı taraftar gibi vefalı futbolcuların da bırakılmadığını aktaran Hasan Oğuz şunları söyledi: “Her şeyden önce yıllardır ifade edilen <Keşanlı çocuklara özen gösterilmesi> mücadelesini şimdi daha da iyi anlıyoruz. Kötü durumdaysan, paran yoksa, futbolcun da kalmamışsa o kulübe sahip çıkacak kişiler ilk önce o bölgenin çocuklarıdır. Ancak sağ olsun bazı yöneticiler bugüne kadar Keşanlı futbolculara önem vermeden, büyük paralarla yaptıkları dış transferler sayesinde kendi çocuklarımızı da kulübe küstürmüş oldular. Şimdilerde ise duyuyoruz ki Keşanlı oyuncularımız vefa için kulübe davet ediliyor. Her şeye rağmen birçok Keşanlı futbolcumuz hala Keşanspor için ellerini taşın altına koymaya hazır. Her ne kadar para olmasa da, takım küme düşse de kulübe gelecek iyi ve gerçekten takıma değer verecek bir yönetim ile her şey sil baştan yapılabilir.”

“TARAFTARLAR DA BÖLÜŞTÜRÜLDÜ”

Yapılan sohbet sırasında eski yöneticiye de sitemde bulunan ve takımdaki futbolcular gibi taraftarların da bazı yöneticiler tarafından dağıtıldığını vurgulayan Oğuz, taraftarların ailelerini ve işlerini bir kenara bırakıp soğuk-sıcak demeden takımın arkasında olmak için deplasmanlara gittiğini hatta buralarda kafalarına cop ve şişe yediklerini ifade etti.

“BAŞARI ÖNCE FUTBOLCUYA

SONRA DA TARAFTARA AİTTİR”

Bazı eski yöneticilerin; taraftarların ihtiyaçlarının karşılandığı ve hatta hiçbir beklentisi bulunmadan Keşanspor için tribünde tüm zorluklara karşı takımına destek vermeye çalışan kişilerin beslendikleri yönünde söylemlerde bulunduğuna dikkat çeken Hasan Oğuz “Keşanspor Taraftalar Derneği olarak kulüpten başarı haricinde hiçbir beklentimiz olmadı. Tüm ihtiyaçlarımızı tamamen kendimiz karşılamaya çalıştık. Hatta bazı yöneticiler deplasman maçlarında taraftar otobüslerini kendilerinin ayarladığını her ne kadar söylese de bizler otobüslere Keşan Belediye Başkanımızın desteği ile bindiğimizi biliyoruz. Kimseden ekmek istemedik, <Bize su verin.> demedik. Maçlara tamamen kendi imkanlarımız ile gittik. Fakat yöneticilik yapmış ve daha sonra başkan olmuş bir ağabeyimiz, taraftarları da ayırmaya ve kendine taraftar gurubu kurmaya çalıştı. Genç kardeşlerimize <Gelin size yer vereceğim. Pankartlarınızı hazırlatacağım. Deplasmanlarda ihtiyaçlarınızı karşılayacağım.> diyerek kendine yakınlaştırmaya çalıştı. Bu mudur Keşanspor için yapılması gereken? O yöneticimiz, taraftarları da sonunda ayırmayı başardı. Takımın başarısında bir emek varsa, bu önce futbolcuya sonra da taraftara aittir. Kimse kendisine buradan pay biçmesin.” şeklinde konuştu.

“ÇÖKÜNTÜ, SADECE TRAFİK

KAZASINDAN KAYNAKLANMIYOR”

Keşanspor’daki çöküntünün sadece trafik kazasına bağlanmaması gerektiğinin de altını çizen Oğuz “Keşanspor bu kötü günleri, kaza olmasaydı da birkaç yıl sonra zaten görecekti. Geçmiş dönemlerden başlayan altyapı sorunu, tesisleşmemek, yapılan yanlış ve pahalı transferler çöküntünün sinyallerini vermeye başlamıştı. Dışarıdan futbolcu alacaksan, en fazla 4-5 kişi olabilir. Onların ücretleri de kendi çocuklarına verdiğim paranın çok üzerinde olmayacak. Ve diğer oyuncular da Keşanlı ya da köylerdeki gençlerimizden olmalıdır. Böyle kötü bir dönemde dışarıdan gelenler değil ancak Keşanlılar fedada bulunabilir. Geçen sezon Sarayspor ile oynanan play-of maçındaki ilk 11’in hepsi Keşanlı olsaydı takımımız şuan Bölgesel Amatör Lig’e devam ediyor olacaktı. Keşanspor sayesinde 20 bin lira gibi astronomik rakamlar alan ve büyük takımlara transfer yapmış olan futbolculara sesleniyorum: Facebook ve Twiter üzerinden yaptığınız açıklamalarda haklarınızı Keşanspor’a helal etmediniz. Bu kulüp olmasaydı bu paraları cebinize koyamayacaktınız. Alacağınıza karşı, senetlerinizi alamayacaktınız. Elbet paranız ödenir. Bu dönem Keşanlı çocuklar yerine sizler sahaya çıktınız ve sizleri kastederek <Bu çocuklar Keşanspor sayesinde büyük takımlarda transfer yaptı. > diyen ağabeyinizle birlikte umarım vicdanlarınız rahattır. Ama kimin hakkı kimde kaldı orasını bizler ve Allah bilir.

Tribünde meydana orantısız güç olayında taraftara 2 bin 500 TL ceza yağdırıldı. Bu parayı atkı-şapka satarak kendimiz topladık ve ödedik. Yine de yönetim’e gidip <Bunu ödeyin.> demedik. Fakat bunu, <Ben ödedim> diyerek üstlenen insanlar bile oldu.” dedi.

 

MEDYA KEŞAN GAZETESİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL