Güncel Manşet

Hava kirliliği azaldı

Hava kirliliği azaldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılı ‘hava kalitesi’ verilerini açıkladı. Bakanlığın açıkladığı bilgilere göre, en yüksek kükürtdioksit ortalaması Afyon istasyonunda ölçüldü.

2(267)

2012’de ki istatistiklerde ise en kirli havaya sahip şehir Keşan olarak açıklanmıştı. Son istatistiklerde yapılan çalışmalarla hava kirliliğinin öneli ölçüde azaldığı belirlendi.

En yüksek partiküler madde ortalaması ise Ankara (Sıhhiye) istasyonunda ölçülürken, en düşük partiküler madde ortalaması Çanakkale istasyonunda, en düşük kükürtdioksit ortalaması ise  Eskişehir istasyonunda ölçüldü. 

Kükürtdioksit (SO2) ortalamalarının en yüksek istasyonlar ise sırasıyla Afyon, İzmir (Şirinyer), Muğla 1, İzmir (Çiğli), Kahramanmaraş (Elbistan), Karabük, Edirne, Batman, Yozgat ve Karaman olarak sıralandı. 2013 Yılı PM10 ortalamalarının en düşük bulunduğu hava kalitesi izleme istasyonları sırasıyla Çanakkale, Giresun, Sinop, Yalova, Artvin, Adana (Çatalan), Erzurum, Kastamonu, Kilis ve Eskişehir oldu. SO2 ortalamalarının en düşük bulunduğu istasyonlar ise sırasıyla Eskişehir, İçel, Artvin, Yalova, Giresun, Kocaeli, İstanbul (Kartal), İstanbul (Sarıyer), Tokat ve Kayseri 2 (Melikgazi). 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL