HESABIM
Üye Ol

HAVA SICAKLIĞINA BAĞLI SOBA VE KALORİFER YAKIMI UYARISI

HAVA SICAKLIĞINA BAĞLI SOBA VE KALORİFER YAKIMI UYARISI

  Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden 12 Mart 2018 Pazartesi günü yapılan açıklamada, hava sıcaklığına bağlı olarak soba ve kaloriferlerin yakılmasıyla ilgili uyarılarda bulunuldu. Edirne Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu kararlarına göre soba ve kaloriferlerin gece ve gündüz 15 derecenin altında olduğu zamanlarda yakılabileceğinin altının çizildiği açıklamada, hava sıcaklıklarının 15 derecenin üzerinde olduğu...

Haberin Tarihi: 15 Mart 2018 - Okunma Sayısı:1871 defa okundu.

 

Keşan Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden 12 Mart 2018 Pazartesi günü yapılan açıklamada, hava sıcaklığına bağlı olarak soba ve kaloriferlerin yakılmasıyla ilgili uyarılarda bulunuldu.

Edirne Valiliği İl Mahalli Çevre Kurulu kararlarına göre soba ve kaloriferlerin gece ve gündüz 15 derecenin altında olduğu zamanlarda yakılabileceğinin altının çizildiği açıklamada, hava sıcaklıklarının 15 derecenin üzerinde olduğu zamanlarda soba ve kaloriferlerin yakılamayacağı belirtildi.

Açıklamada, hava sıcaklıklarının 12-18 Mart 2018 tarihleri arasında 15 derecenin üzerinde seyredecek olması ve inversiyon (Atmosferin aşağı tabakalarında gerçekleşen ve soğuk hava katmanının daha yukarıdaki sıcak hava katmanı tarafından tutulmasıyla oluşan atmosfer olayı, rüzgar olmadığı zaman, kirleticilerin dağılması olanağı bulunamaz ve büyük hava kirliliği olayları gerçekleşebilir.) nedeniyle söz konusu tarihler içinde kalorifer ve sobaların akşam 19.00’dan sonra yakılacağı kaydedildi.

Açıklama söz konusu kurallara uymayanların idari para cezası ile cezalandırılacağının belirtilmesi ile sona erdi.

REKLAMLAR

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı