HAYATA DAİR HERŞEY- HAYALLERİMİZE SARILALIM

Yeşim DEGER
Okuma Sayısı:1140

HAYALLERİMİZE SARILALIM

    Yeşim DEĞER

yesimdeger@kesanpostasi.com

Hayallerimiz, bizim en doğal mucizevi yatkınlığımız ve mutluluğumuzun kapısını açmaya yarayan anahtarımızdır.
Hepimizin hayalleri vardır. Çocukluğumuzda kurduğumuz hayallerimizi, “ Büyüdüğün zaman ne olacaksın?” Diye sorduklarında, verdiğimiz cevapları şöyle bir hatırlayalım.
Mesela, ben çocukları çok sevdiğimden, hep çocuk doktoru olmak isterdim. Ama aynı zamanda sahneye çıkıp şarkı söylemekte, piyano çalmakta, hostes olup gökyüzünde uçmakta… Bunların hiçbiri benim için bir meslek seçimi değildi, o yüzden tek bir hayal yerine bir çok hayal kurup o hayallerin içinde kaybolur giderdim çoğu zaman.Şimdi ise, o zamanlar hiç kurmadığım hayalimi gerçekleştirdim ve hayalimin üzerine gitmeye devam ediyorum. Kitap yazmak… İyi bir yazar olmak… Çocukluk hayalim değildi belki, ama şimdi  en büyük hayalim. Ve ben pes etmeden  bu yolda ilerlemeye devam edeceğim. Hayata bağlanmanın en güzel yanıdır hayallere tutunmak. En kötü günümüzü bile mutlu kılar. Her yeni güne umutla başlamamızı sağlarken, bir kez daha deneme gücüne sahip olmamızın nedeni nedir de hayallerimiz. Ayrıca hayallerimizin peşinden koşmamız başka insanlara da ilham kaynağı olabilir. Bilerek ya da bilmeyerek, hiç tanımadığımız bir insanın hayallerini gerçekleştirmesine destek olmak kadar güzel bir şey yoktur belkide. Hayal kurmak çok güzelken onu gerçekleştirmek bir o kadarda zor olabilir. Fakat fırsatlar zorlukların kalbinde yatıyor. Motivasyonunuz düşmez, bu zorluklarla savaşırsanız, hayallerinize de kavuşur, yolculuğunuzun sonunda geriye başarmak için mücadeleden yılmayan bir karakter bırakmış olursunuz.
Başkalarından ziyade kendinizle gurur duymak, hayatınızı olduğundan daha güzel hale getirmek, amacınıza ulaşmak, keşke dememek ve başarabilmenin verdiği hazzı hissetmek adına hayallerinizin peşinden koşmaktan asla vazgeçmeyin. Karar verip, uygulamaya geçmeniz için yapacağınız tek şey kendinize inanmanız ve içinizdeki potansiyeli harekete geçirmeniz. Asla vazgeçmeyin… Hayallerinizin var olduğunu  unutmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Türkiye nüfusu 83 milyon 154 bin 997 kişi oldu

Türkiye’de ikamet eden nüfus, 31 Aralık 2019 tarihi […]