Köşe Yazısı

HAYATIMIZA ŞÖYLE BİR BAKALIM MI ?

Malum evdeyiz bu aralar kitap okuma, sevdiğimiz müzikleri dinleme, ertelediğimiz filmleri seyretme ,el işleri yapma ev halkına bol bol sevdikleri yemekleri yapma,dua etme ve hayatımıza enine boyuna bakmaya ,çok fazla..

HAYATIMIZA ŞÖYLE BİR BAKALIM MI ?
Malum evdeyiz bu aralar kitap okuma, sevdiğimiz müzikleri dinleme, ertelediğimiz filmleri seyretme ,el işleri yapma ev halkına bol bol sevdikleri yemekleri yapma,dua etme ve hayatımıza enine boyuna bakmaya ,çok fazla zamanımız var bende şöyle bir bakayım veriyim neler yapmışım dedim .
İnanın bende şaşırdım kendime çok çalıştığım kesin bunca yıldır .O kadar çok insan tanıdımki pek çoğu canyoldaşı dost oldu , bazılarıda unutuldu gitti düşündümde gençlik yıllarımda ki hayata bakışımla şimdiki bakışım arasında kocaman bir uçurum var ve artık ben o eski ben değilim şimdi hayata daha gerçekçi daha güzel bakıyorum nasıl mı?
– Öncelikle yakın gözlüğüm olmadan yazıları okumakta zorlanıyorum ama daha çok okumaya gayret ediyor ve okuduğumu daha iyi analız edebiliyorum, daha da çok araştırıyorum.
– Eskisinden daha fazla kilom olduğu kesin , ölesiye rejimler yapıp heryediğim lokmadan sonra suçluluk duygusu hissetmiyorum yani takmıyorum,sevdiğim şeyleri tadına bakacak kadar yemek yetiyor ayrıca daha sağlıklı nasıl olabilirim diyorum.
-Süslü ve gürülütüler kafeler ,çay salonları lokantalar yerine güzel manzaralı bir kırkahvesinde olmayı arzu ediyorum .
– İnsanları çok iyi tanıyor ifadelerinin ne kadar samimi yada çıkarcı olduklarını çok iyi anlıyor onları utandırmamak adına gülüp geçiyorum .Öyle çok insan tanımakta istemiyorum içten bir kaç dost yetiyor bana.
-Bazı işler olmuyorsa inatla olması için çaba sarf etmiyorum. Biliyorum ki olmayacaksa olmuyor ve ben sadece kendimi yoruyor ve üzülüyorum iki günlük dünyada değmez diyorum.O iş olacaksa zamanı gelir ve olur .
-Hala güzel kıyafetler giymeyi çok seviyorum başkaları yakıştırmasa da iltifat edilmek güzel olsada kimsenin iltifat etmesi önemli değil ben kendim için giyiyorum.
– Mutlu değilsem kendimi mutlu olduğuma inandırmıyor polyannacılık oynamıyorum neden mutsuz olduğumu bulmak için gerekeni yapabiliyorum ,
– Beni takdir etsinler alkış tutsunlar diye hoşlanmadığım olaylar ve kişiler karşısında onlara methiyeler düzemiyorum.
– Kin, nefret ve düşmanlık gibi duygulara hayatımda yer yok artık biliyorum ki birgün herkes kendi yaptığının cezasını çeker onun için aldırmıyorum.
-Uykuya çok fazla zaman ayırmıyorum sekiz saatlik bir uyku bana yetiyor boşa geçirecek çok saatlerim olmadığını düşünüyorum.
-Huzurlu olmanın ne kadar önemli olduğunu ve huzurlu olduğum zamanlarda tüm vucudumunda ne kadar dingin ve enerjik olduğunu biliyorum.
-Başıma kötü bir hal geldiğinde benim yaşadıklarımın aynısını olmasa bile bir benzerini mutlaka birileride yaşamıştır diye düşünüyorum asla dramatize etmeden büyük bir kabullenişle sabır diyorum buda gelir buda geçer sakinliğimi koruyarak yaşamımı yavaşlatıyor sorunun nerde nasıl olduğunu araştırıp doğruyla yanlışı birbirinen ayırabiliyorum Sabırla…
– Hit parçamın sadece sağlık olduğunu çok ama çok iyi biliyorum.
Sizde şöyle bir hayatınıza bakın sağlıcakla kalın ..
#EVDE KALIN#

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL