HESABIM
Üye Ol

Helvacıoğlu, AKP’den Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı…

Helvacıoğlu, AKP’den Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı…

AK Parti Üyesi Mustafa Helvacıoğlu, 9 Kasım 2018 Cuma günü düzenlediği toplantıda, AK Parti’den Keşan Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı. Saat 15.00 sıralarında başlayan toplantıya, Helvacıoğlu’nun yanı sıra; AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yönetim kurulu üyeleri, belde teşkilatlarının temsilcileri, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı. Boyalık: “AK Belediye Keşan’da da olmalı” Toplantıda...

Haberin Tarihi: 11 Kasım 2018 - Okunma Sayısı:493 defa okundu.

AK Parti Üyesi Mustafa Helvacıoğlu, 9 Kasım 2018 Cuma günü düzenlediği toplantıda, AK Parti’den Keşan Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Saat 15.00 sıralarında başlayan toplantıya, Helvacıoğlu’nun yanı sıra; AK Parti Edirne Milletvekili ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, İlçe Başkanı Hüseyin Boyalık, yönetim kurulu üyeleri, belde teşkilatlarının temsilcileri, çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.

Boyalık: “AK Belediye Keşan’da da olmalı”

Toplantıda ilk olarak söz alan Boyalık şunları söyledi: “Yerel seçimlere doğru giderken aday adaylığı açıklama sürecinde Keşan’dan da Mustafa Helvacıoğlu ağabeyimizin aday adaylığı için buradayız. AK Parti için yerel yönetimler çok önemli. AK Parti’nin misyonunda önce hizmet var, insana değer var. İnsana değer veren belediyeler, insanların iyi yaşaması için belediyeleri iyi yönetmeliler. AK Belediye Keşan’da da olmalı. Bu yola çıktığımızdan beri hep söylediğimiz bir şey var; bizler Keşan Belediyesi’nin AK Parti belediyesi olmasını istiyoruz. Nasıl Recep Tayyip Erdoğan İstanbul’da çöp dağlarını devirdiyse, çamur akan suları düzelttiyse, AK Parti Keşan’a geldiği takdirde de aynı İstanbul gibi Keşan bu halden kurtulacaktır. Keşan’da düzgün, yaşanabilir bir hayat AK Parti sayesinde geçecektir. Mustafa Helvacıoğlu’na aday adayı olduğu için teşekkür ediyorum. Bu bir hizmet yarışıdır, aday adaylığı da bir yarıştır. Hizmet yarışında AK Parti’nin Keşan’da güçlü olması için aday adaylarımızın oldukça fazla olması lazım. Belediye meclis üyesi, il genel meclisi üyesi arkadaşlarımızın fazla olması lazım. Bunun dışında da projelerimizin olması gerekiyor. İtibarlı bir Keşan istiyoruz. AK Parti’nin hizmet felsefesini belirlemiş adaylarla yol yürümek istiyoruz. Bunlardan bir tanesi de Mustafa Helvacıoğlu. Ailesine, kendisine ve Keşan’a hayır olsun.”

Aksal: “Keşan’ımızı, Edirne’mizi

hak ettiği yerlere taşıyacağız”

Daha sonra söz alan Aksal’da şunları söyledi: “Bildiğimiz gibi önümüzde yerel seçim var. Bu gün burada Mustafa Helvacıoğlu’nun aday adaylık başvurusu için bulunuyoruz. AK Parti’de aday adaylığı başvuruları 5 Kasım 2018 Pazartesi günü başladı. 12 Kasım’a kadar devam edecek. Bizim derdimiz, amacımız, hedefimiz bölgeye hizmetin gelmesi. Biliyoruz ki, hizmet AK Partili belediyelerden geliyor. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yerele verdiği değeri hepimiz biliyoruz. Hizmet yerelde başlar diyen partinin mensuplarıyız. Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin olduğu yerlerde üç temel problemi çözemedik. Biz buna ‘Üç Ç’ diyoruz. Çöp, çamur, çukur olarak görüyoruz, önce onlardan başlamak gerek. İnşallah her şey çok güzel olacak diyorum. Bu bir yarıştır. Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan için hayırlı olmasını diliyorum. Burada AK Partili belediyecilik gelince Keşan’ımızı, Edirne’mizi hak ettiği yerlere taşıyacağız.”

Toplantıda, daha sonra Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

“Helvacıoğlu’nun özgeçmişi…”

Açıklamasına, “Her birinize tek tek hoş geldiniz derken, bu önemli günde yanımızda olduğunuz için sizleri saygı ve sevgiyle selamlayarak şükranlarımı sunuyorum.” diyerek, başlayan Helvacıoğlu, öz geçmişiyle ilgili şunları söyledi: “Benim eşim, aşım, işim, ailem ve siz dostlarım olmak üzere her şeyim Keşan’da. Yani doğduğum, doyduğum ve büyüdüğüm bir yer Keşan. Kısacası, benim tüm hayatım Keşan’da geçti. 1965 yılında Keşan İspat Cami Mahallesi’nde doğdum. Öğrenim hayatıma ilkokul ve ortaokuldan sonra Keşan Lisesi’nde devam ettim. 2001 yılında eski adıyla Hacettepe Üniversitesi değişen ismiyle Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İşletme ve Muhasebe Bölümü’nden mezun oldum. Okul dönemim boyunca eczane çıraklığından garsonluğa kadar birçok işte çalıştım. Okul sonrası iş hayatına, ulusal çapta faaliyet gösteren bir ecza deposunda ilaç mümessili olarak başladım. Uzun yıllar çalışan oldum. Şuan aile şirketi olarak, kardeşim Faik Helvacıoğlu ile birlikte, 30 yıldır sağlık ve e-ticaret sektöründe hizmet ediyoruz. İş hayatımın yanı sıra, karşılıksız ve koşulsuz olarak birçok görevde bulundum. 2000 yıllarında Keşan İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve ardından 2005 yılında yapılan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve geldim. 2009 ve 2013 yıllarında yeniden seçilerek, 3 dönem Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptım. Görevde olduğum yıllar süresince, Türkiye’nin en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Türkiye Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu Başkanlığı’nı 10 yıl boyunca yürüttüm. Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Trakya Bölgesi Başkan Yardımcılığını 5 yıl, Trakya Kalkınma Ajansı Danışma Kurulu Üyeliği görevimi 2 yıl sürdürerek Keşan’ı onurla temsil ettim. Bu yılın başında ise, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun görevlendirmesiyle,

TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliğine seçildim. Daha sayamadığım birçok görevin yanı sıra; çeşitli kültür, spor ve eğitim teşekküllerine de halen üyeyim.”

“Keşan’a borcumuzu ödemek için yollara çıktık”

Belediye başkan aday adayı olmasının nedenleri hakkında değerlendirmede bulunarak, sözlerine devam eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Keşan bizi bir yerlere getirdi. Şimdi sıra bizde, Keşan’a borcumuz var. Allah’ın huzurunda, sizlerin de desteğiyle, borcumuzu ödemek için yollara çıktık ve bugün karşınızdayız. Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticiliğimden sonra, Keşan Belediye Başkanlığı için aday adaylığı sürecini çalışmalarımla başlatacağımı duyurmuştum. Keşan AK Parti İlçe Başkanlığımıza üye kaydımı yaptırdıktan sonra kamuoyuyla aday adayı olacağımı paylaştım. Elimizi taşın altına koyacaksak bu kararı erken vermeliydim. Karar verdikten sonra partili-partisiz yüzlerce ikili görüşme yaptım. Vatandaşlarla görüştüm, kahvelerde dolaştım, işyerlerini ziyaret ettim, kurum, kuruluş ve STK’larla istişare ettim, siyasi büyüklerim ile bir araya geldim, evlere misafir oldum, birçok kişi ile dertleşme fırsatı buldum, kısacası halkta karşılığımı aradım. Çok şükür bu yolda hem partimiz hem de şahsım adına aldığım olumlu tepkiler heyecanımı ve şevkimi yükseltti. Ankara ile Keşan’ı aynı iktidarda buluşturacağımız günlere olan inancım daha da arttı. Bu çalışmaları sürdürürken bir gerçeği de paylaşmak istiyorum. Aday adaylığı sürecimde de kendisiyle sürekli istişare halinde olduğum Edirne Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal’ın bölgemiz için bir şans olduğunu düşünüyorum. Sahada gezerken de sayın vekilimizin kıymetini daha da çok anladım. Hak ederek almış olduğu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın layık gördüğü son görevler, kendisini bakanlık seviyesinde yetkilendirdi. Bizler de kendisiyle gurur duyduk. Keşan’da ikamet edip bölgemizi çok iyi bilen vekilimiz ile iyi şeylere imza atmak karşılıklı borcumuz olacak. Bu fırsatı değerlendirmemiz lazım. Huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür ederek alkışlamak istiyorum.”

“AK Parti Belediyeciliği ile Keşan’da destan yazacağız”

Helvacıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Şehrimizin sorunlarından şikayet etmeyi bırakıp, Keşan’a bir şeyler vermek ve hizmet etmek için karşınızdayım. İçinde yaşadığım şehrimi, içimde yaşattığım şehir kılmak için karşınızdayım. Yaşadığımız şehri sadece yurt edinmekle kalmayıp aynı zamanda dert edinmek için karşınızdayım.

Kısacası; parti büyüklerim ve halkımız teveccüh gösterirse, Keşan sevdalısı olan bu kardeşiniz, bu şehre adanmış bir hizmet gönüllüsü olmak istiyor. Yaşadığımız Keşan’ı değiştirmek, dönüştürmek ve arzu ettiğimiz o ruhu verebilmek için elimizden gelen tüm gayreti karşılıksız ve koşulsuz göstermek için karşınızdayım. Böyle gelmiş, böyle gider diyemeyiz, elimiz kolumuz bağlı duramayız. Şundan herkes emin olsun ki, AK Parti Belediyeciliği ile Keşan’da destan yazacağız. İktidar ile yerel belediyeciliğin gücünü birleştireceğiz. Tek ses olacağız. Oralı buralı yok, ayrı gayrı yok, Keşan’da yaşayan herkes Keşanlıyım diye gurur duyacak. İşte biz, böyle bir Keşan’ı yönetmeye talibiz. Hayırlı bir gündeyiz, bugün sizlere söz veriyoruz. Gözünüz arkada kalmasın. Sadece Trakya’ya değil; Türkiye’ye örnek olacağız. Kendimizi güncelleyerek ve yenileyerek adımlarımızı atacağız. Meclis ve yönetimlerde; kadınlarımıza ve gençlerimize daha da ağırlık vererek, söz sahibi olmalarını önemseyeceğiz.”

“Merkezimizde insan olacak”

Yeni dönemde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği gibi hizmet belediyeciliğini ortaya koyacaklarının altını çizen Helvacıoğlu“Yeni nesil belediyecilik anlayışımız Keşan’ın gelişimini hızlandıracak. Keşan’ı marka şehir haline getireceğimiz yeni nesil belediyecilik modeli olan ‘Katılımcı Belediyecilik’, ‘Kültür Belediyeciliği’, ‘Sosyal Belediyecilik’, ‘Çevre Dostu Belediyecilik’, ‘Hizmet Belediyeciliği’, ‘Dijital Belediyecilik’ olmak üzere 6 hizmet alanını uygulayacağız. Yani yenilikçi ve birlikte yönetim anlayışıyla, katılımcı yönetim sistemini öne çıkaracağız. Merkezimizde insan olacak. Keşan’da yaşayan insanımızın doğumdan ölüme her anında belediyeciliği hissettireceğiz. Vatandaşın önünde düğme ilikleyen bir yapıyı güçlendireceğiz. 2019 yerel seçimler, bizler için gönül belediyeciliğinin başlangıcı olacak. Temeller, vizyon ve proje üzerine oturtulacak. Kısacası tüm enerjimiz, bilgimiz, aklımız ve ekip ruhumuz tüm sorunlara derman olacak. Yarın (bugün), Mustafa Kemal Atatürk’ün 10 Kasım’da aramızdan ayrılışının 80. Yıl dönümünü yad edeceğiz. Mustafa Kemal vefatından 1 yıl önce, Herhangi bir kişinin, yaşadıkça mutlu olması için gereken şeyin, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecek nesillerin şerefi, varlığı ve mutluluğu için çalışılması olduğunu ifade etmiştir. Kendimiz için değil, gelecek nesiller için yorulmamız gerektiğini vurgulayan Mustafa Kemal Atatürk’e, sonsuz hürmetlerimi sunuyor ve rahmetle yad ediyorum. Yolumuz açık olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun diyerek, şahsımın da yapısına çok uyan partimizin sloganı ile bitirmek istiyorum; durmak yok yola devam.” şeklinde konuştu.

“Kim aday olursa partimizde

diğerine yardımcı olacak”

Mustafa Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bugün aday adayıyım. 4 aydır hazırlanıyorum. Siyaseti bilmiyormuşum, yeni öğrenmeye başladım. 4 aydır yaptığım eksi olaylar varsa herkesten özür diliyorum. Bazı sıkıntılar yaşamış olabiliriz. Başta ilçe başkanımızla zaman zaman rekabet dolayısıyla güzel kardeşlikler yaşadık. Huzurlarınızda şunu söz veriyorum; kendisinin de aday olması için çalışmaları var. Kim aday olursa partimizde diğerine yardımcı olacak. Kendisine huzurlarınızda söz veriyorum. Beraber çalışacağız. Bundan herkes emin olsun.”

Konuşmaların ardından Helvacıoğlu ve Boyalık aday adaylığı belgelerini imzaladı. Toplantı sonunda Helvacıoğlu, parti binasının girişinde tek tek tokalaşarak, tebrikleri kabul etti.

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı