Güncel Manşet Siyaset

Helvacıoğlu, isminin siyasetle anılmasından rahatsız…

Helvacıoğlu, isminin siyasetle anılmasından rahatsız…

Keşan Ticaret ve SanayiOdası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şu anda bir görevde bulunduğunu ancak son günlerde kamuoyunda siyasete çekilmek istendiğini açıkladı.

Helvacıoğlu, şu anda siyaset yapmak istemediğini belirterek, daha önce AKP Genel Merkezi tarafından yapıldığı iddia edilen ve isminin de ön plana çıktığı ankete de değinerek  “AKP Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun işadamları ile yaptığı istişare toplantısına da KTSO Başlanı olarak katıldım. Bu toplanıya Ankette adı geçen isimler de toplantıda olabilir. Ancak bu toplantının içeriği siyaset değil istişareydi. Zaten ankette öne çıkan isimlerin tamamı toplantıda yoktu. Partiler anket yapabilir ve bu anketlerden çıkan isimler teveccüh alabilir. Fakat bu anketlerden çıkan isimler bu işi yapacak anlamına gelmiyor. Benim ismim siyasetin her döneminde anıldı. Bu bir teveccüh ve onurdur. Tekrar söylüyorum. Benim kimliğim Keşan TSO ile anılıyor. Bu nedenle önceliğim siyaset ile hizmet etmek değil. Toplantıya katılım göstermek ile başkan adaylığı yorumu yapılıyorsa, toplantıya katılım gösteren herkesin aday olacağı anlamı mı çıkıyor? Toplantının basına kapalı olması iş camiasının sorunlarını daha rahat dile getirmesi anlamına geliyor.”

Basın mensupları tarafından, DSP Keşan İlçe Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Cavit Deniz’in söz konusu anketlerle ilgili düşünceleri aktarılan Helvacıoğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı olduğu için mesafeli açıklamalarda bulunmak zorunda olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “Her şeye cevap verilecek diye bir kural yok. Ben bu zamana kadar siyaset yapacağım da demedim. Yapılan anketler benim araştırmalarım değil. Keşan TSO’daki görevime ilk seçimlere kadar devam edeceğim. Ondan sonra da Keşan TSO’nun aynı mantalitede yürümesi için mücadeleme devam edeceğim. Ben kesinlikle aday adayı gibi bi düşünce içersinde değilim.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL