Helvacıoğlu: “Pantolon ayrı, ceket ayrı olmaz. Keşan’a takım elbise giydireceğiz”

kesanpostasi
Okuma Sayısı:28

Cumhur İttifakı’nın AK Parti Keşan Belediye Başkan adayı Mustafa Helvacıoğlu, 27 Mart 2019 Çarşamba akşamki mahalle mitingini Yeni Mahalle’de gerçekleştirdi.

Dr. Tayyip Akalın Caddesi üzerinde bulunan SKM önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı Atakent 1 konutları önündeki alana yürüdü.

Saat 20.30 sıralarında başlayan mitinge; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, Belediye Başkan adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Kadın Kolu Başkanı Nuriye Altın, MHP Kadın Kolu Başkanı Fatma Çakıcı, AK Parti Gençlik Kolu Başkanı Burak Akça, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mustafa Helvacıoğlu, miting alanında meşaleler ve çiçeklerle karşılandı.

Mitinge konuşan Helvacıoğlu, “Yeni Mahalle’yi de ihmal etmişler. Sağımız toprak, solumuz toz, yol kaldırım yok, spor alanı yok, yeşil alan yok! 5 sene içinde Yeni Mahalle yeni olacak! Yeni Mahalle hizmet istiyor hizmet! Cekete oy verme dönemi bitti dedim, ceketi çıkartmışlar! Hangi partiye oy verdiğinizi, hangi partili olduğunuzu hiç sormadık. Bugün Keşan; Cumhur İttifakı’nın etrafında toplanmış, Mustafa kardeşine inanmış. Mitinglerimize gönüllü olarak katılan tüm vatandaşımız bize inanıyor bize! Pantolon ayrı, ceket ayrı olmaz. Keşan’a takım elbise giydireceğiz. Bana kopyalı yapıştır yapıyor diyor. AK Partili belediyelerden proje örnekleri aldım. AK Parti belediyecilikte çağ aldı. Onları örnek alacağız tabi ki. Bizim ağabeylerimiz onlar. Yaparsa AK Parti yapar, Cumhur İttifakı yapar, Helvacıoğlu yapar!” dedi.

Keşan’ın hizmete ihtiyacı olduğunu dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Tüm vatandaşlarımız bunun farkında. Vatandaşımız; ‘Yaparsan sen yaparsın’ diyor. 5 sene önce huzur evi yapacağız dediler, olmadı. Engelleri birlikte açacağız dediler, bir gelişme yok. Kreşler vaat edildi, açılmadı. Bisiklet yolları nerde? Madde bağımlısı gençleri toplama kazandıracaklardı yok. Uyuşturucudan çok canımız yandı. Bu iş laf olsun diye broşür yaparak olmaz. Çalışmayı unutmuşlar. Keşan’dan bir milletvekilimiz var, Cumhur İttifakı var, Helvacıoğlu var, hükümet 1 Nisan’dan itibaren 4 yıl daha görevde. Görev verin Keşan’ı 4 yılda uçuralım!”

Yeni Mahalle’nin sorunlarını tespit etmek için anket çalışması yaptıklarının altını çizen Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Yol ve kaldırım, çevre kirliliği, aydınlatma, alt yapı, ulaşım ve yeşil alan. Yeni Mahalle’de yollar konuşulmayacak. Yollar kapanmayacak, kaldırımalar genişleyecek. Modern çöp konteynerleri olacak. Araç yok, yakıt yok! Mahallemiz ışıl ışıl olacak. İpsala bunun canlı örneği. Bizi Atatürkçülük ile eleştirmeye çalışıyorlar. Benim oğlumun ismi Atacan! Atatürk benim canım! Hepimiz Mustafa Kemal’in askeriyiz. Atatürk’ü siyasete karıştırmayın! Bize bıraktığı mirası 2023’te Keşan’ı Atatürk’ümüzün gösterdiği hedefte bir ilçe yapmazsak namerdim! Bana işportacı diyor. Ben kaldırımlardan geldim, süpürge sattım, simit sattım, 17 yıl çalıştım. Yanımda bugüne kadar bin kişiye ekmek verdim. Ben yönetmeye gidiyorum. Sen çizeceksin biz yapacağız! Trafik sorun. Ring yollarıyla çözeceğiz. Ring yollarından Mehmet Özcan’a bahsettik. ‘Benim yapacağım bir şey yok. Devlet yardım etmezse yapamayız’ dedi. Bu yüzden hükümet desteği lazım. Hayvan dostu belediye olacağız. Yeni Mahalle’ye kent ormanı kazandıracağız. Keşan’ın nefes almaya yeri yok. Millet bahçesi bu konudaki en önemli projemiz. 30 sene önce Mehmet Gemici cennet bahçesini yapmış o mirası yiyorlar hâlâ.  Millet İttifakı adayı benden çok şey beklemiyor diyor. Meydan projesini yapabilirsem yapacağım diyor. Çukurları doldurmaya para yok nasıl yapacaksın? Gıda OSB, önemli. Fatma Vekilimiz Orman Bakanımıza imzalattı. 60 fabrika, 5 bin gence iş. Stadyumu yeniden inşa edeceğiz. Şu anda harabe durumda. Pazaryeri çok kötü durumda. 30 milyon TL verdi devlet. Güzel bir pazaryeri yaptılar mı? İşin içinden çıkamıyorlar. Pazaryeri konusunda ‘Bana değil, Mehmet Özcan’a sorun’ diyor. Şimdi üstünü kapatacakmış, ters mantar diyor. 8 milyon TL. Maharetli eller projemiz var. Bin kadına gelir kapısı olacak. Mahalle muhtarımız ile zabıtalarımız iş birliğinde olacak.  40 yıldır aynı olan Keşan. Gönül belediyeciliği yapacağız. Hükümet yatırımlarınızı görüyorsunuz. Belediyeciliği 1 Nisan’dan sonra en iyi şekilde yapacağız!”

Daha sonra söz alan Gürcan Kılınç, “Diğer aday arkadaşımız mitinglerinde, ‘Cumhuriyetçiyiz, Atatürkçüyüz’ diyor. Biz neyiz? Onlardan daha Atatürkçüyüz. Atatürk’ün arkasına sığınarak oy toplamaya çıkmışlar. Elle tutulan projeleri yok. Keşan’ı 30 yıldır yönetiyorsunuz, ne yaptınız, ne yapacaksınız? Yapacaklarınızı, yaptıklarınızı anlatın. Gelin Keşan’ı hep birlikte yönetelim. Devletin yaptıklarına bakın. Yollar, adliye, hastane, okullar yapıldı. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Keşan yeniden doğacak. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak.’ Söz veriyoruz, çok çalışacağız.”

Mitingde son olarak söz alan Aksal, “Yeni Mahalle bizi bağrına bastı. Mustafa Başkanım projelerini anlattı. Hayal değil. ‘Para bitti yapamazlar’ diyorlarmış. Son 16 yılda sadece Edirne’ye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığın 1 milyar 400 milyon TL harcama yaptı. AK Parti iktidara geldiğinde Edirne’deki ambulans sayısı 6’ydı. Şimdi 50 tane ambulans var. Yapacak çok işimiz var. Hizmet yerelde başlar diyen partinin mensuplarıyız. Gençlerimize iş yaratacağız. Bu projeleri gerçekleştireceğiz. Ankara’dan desteğimizi alacağız. Bakanlıklarda çözemediğimiz bir proje olursa Cumhurbaşkanımızdan destek isteyeceğiz.”

Konuşmaların ardından miting sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Şenol Yalı "Cumhuriyet Mahallesi Her Zaman Yanımızda"

Millet ittifakı olarak Mahalle gezilerine devam eden Cumhuriyet […]