Köşe Yazısı

Helvacıoğlu, Yalnızlaştırılıyor mu?

8 Mayıs 2022 Pazar günü 1.Hıdırellez ve Dallık Şenlikleri yapıldı. BU NASIL 1.HDIRELLEZ VE DALLIK ŞENLİĞİ Katıldığım Dallık’ta benim en çok dikkatimi çeken bir konu ise çeşitli noktalara Keşan Belediyesi..

Helvacıoğlu, Yalnızlaştırılıyor mu?

8 Mayıs 2022 Pazar günü 1.Hıdırellez ve Dallık Şenlikleri yapıldı.

BU NASIL 1.HDIRELLEZ VE DALLIK ŞENLİĞİ

Katıldığım Dallık’ta benim en çok dikkatimi çeken bir konu ise çeşitli noktalara Keşan Belediyesi tarafından asılan KEŞAN 1. HIDIRELLEZ VE DALLIK ŞENLİĞİ yazan afişler idi.

Şimdi buradan Sayın Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başta olmak üzere tüm belediye meclis üyelerimize sormak istiyorum.

Bu eğer 1.Hıdırellez ve Dallık Şenliği ise yıllardan beri kutlanan ve Keşan’da geleneksel hale gelen Dallık ve Hıdırellez Kutlamaları ne idi. Yani bir afişle daha önce yapılan tüm etkinlikler bir kere de yok mu sayılıyor?

Bu nasıl bir mantalite nasıl bir anlayış.

HELVACIOĞLU YANLIZLAŞTIRILIYOR MU?

Öte yandan Hıdırellez ve Dallık Şenlikleri’nde gördüğümüz bir başka konu da Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun bu etkinlikte adeta tek başına bırakılması da dikkatleri çekti.

Hıdırellez Atesi’nin yakılması töreni etkinlikte Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Keşan Belediye Meclis Üyesi Müslim Çekiç vardı.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ile Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyelerinin de yer almaması Helvacıoğlu yalnız mı bırakılıyor? sorusunu akla getirdi.

Mustafa Helvacıoğlu zaman zaman Millet İttifakı üyelerinin belediyenin etkinliklerinde yer almamasını eleştirirken, partilileri ve Cumhur İttifakı tarafından yalnız bırakılmasının muhasebesini nasıl yapacak ve bunu nasıl izah edecek, önümüzdeki günlerde bu konuda ne diyecek kamuoyunda da merakla bekleniyor.

Öte yandan son günlerde Helvacıoğlu’nun AK Partili ve bazı Cumhur İttifakı üyeleri ile de arasının bozuk olduğu iddiaları siyasi kulislerde sık sık dile getiriliyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL