TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.636
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 29.643
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 215
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 31.467
Köşe Yazısı

HEPİMİZ MİLLETÇE KARADENİZLİ OLDUK VESSELÂM!

Özelikle şunu söylemeliyim ki; ben Karadeniz insanını severim.”Lokantayı 200 metre geçtiniz!” tabelasını ülkemizin başka hangi bölgesinde görebilirsiz!? Karadenizli adeta yaşam ile dalga geçiyor! Bu nedenle;Ülkemizde ve hatta dünyada,  Karadeniz kültürünün..

HEPİMİZ MİLLETÇE KARADENİZLİ OLDUK VESSELÂM!

Özelikle şunu söylemeliyim ki; ben Karadeniz insanını severim.”Lokantayı 200 metre geçtiniz!” tabelasını ülkemizin başka hangi bölgesinde görebilirsiz!? Karadenizli adeta yaşam ile dalga geçiyor!

Bu nedenle;Ülkemizde ve hatta dünyada,  Karadeniz kültürünün uzantısı olan fıkralar önemli bir yer tutar. Son günlerde yeni bir Karadenizli fıkrası okudum. Öncelikle bunu sizlerle paylaşmak isterim:

Dursun ve Temel iş aramak üzere Amerika’ya gider ve bir müddet sonra itfaiyede iş bulurlar. Birkaç gün sonra çalıştıkları birime bir yangın ihbarı gelir.Apartmanın birinin üçüncü katında bulunan özel bir hazırlık okulunda yangın çıkmıştır. Bizimkiler ekiple beraber yangın yerine ulaşır ve Amerikalı’lardan  daha önce davranan Dursun; yangın çıkan kata ulaşarak, mahsur kalan çocukları kurtararak, tek tek aşağıya atmaya başlar. Aşağıda da atılan çocukları Temel tutarak, sağlıkçılara teslim etmektedir. Üç- beş beyaz çocuktan sonra, Dursun bir zenci çocuğu aşağıya atar. Atar ama; Temel çocuğu tutmaz ve çocuk ölür. Arkasından Dursun iki zenci çocuğu daha atar, ama; Temel gene tutmaz ve Temel, Dursun’a seslenir: “ Ula Dursun yanuklaru atma! Ula Dursun yanuklaru atma!”

Son günlerde bir petrol şirketinin genel kurulu yapılmış ve genel müdür şöyle bir açıklama yapmış: “ Geçtiğimiz yıl ülkemizde otomobil satışlarının artmasına karşın, petrol tüketimi azalmıştır.”

Şimdi ben ne diyeyim? Kullanmayacağını veya kullanamayacağını almak, olsa olsa;  Karadeniz fıkralarına uygun bir hareket olabilir. Ama; gelin görün ki; bu açıklamaya göre, galiba bütün ülke Karadenizli  olmuş!..

Bu noktada, yani; bir tüketim ekonomisi yaratarak, “ ülke büyüyor!” iddiasıyla ülkemize, kullandığı çeşitli (sözüm ona) cazip ödeme koşullarıyla otomobil sokan,  ama;   arabası olup da seyahat edemeyen,  insanları adeta bir Karadenizli kimliği altında toplayan AKP iktidarını kutluyorum.

İşte; birlik ve beraberlik budur!..

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL