“HER AŞK BİRAZ KOMİKTİR” İZLEYİCİDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI

“HER AŞK BİRAZ KOMİKTİR” İZLEYİCİDEN BÜYÜK ALKIŞ ALDI

   Keşan Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında, İstanbul Komedi Tiyatrosu’nun “Her Aşk Biraz Komiktir” adlı oyununu, 28 Mart 2017 Salı akşamı Keşan’da tiyatroseverlerle buluşturdu. Saat 20.00’de başlayan, Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Nurgül Yıldırım ve çok sayıda tiyatrosever izledi. İrfan Kangı’nın yazıp, yönetip...

Haberin Tarihi: 29 Mart 2017 - Okunma Sayısı:484 defa okundu.

   Keşan Belediyesi, kültür etkinlikleri kapsamında, İstanbul Komedi Tiyatrosu’nun “Her Aşk Biraz Komiktir” adlı oyununu, 28 Mart 2017 Salı akşamı Keşan’da tiyatroseverlerle buluşturdu.

dsc_4564 dsc_4571

Saat 20.00’de başlayan, Keşan Belediyesi Konferans ve Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyunu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan, Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Nurgül Yıldırım ve çok sayıda tiyatrosever izledi.

dsc_4588 dsc_4608

İrfan Kangı’nın yazıp, yönetip hem de rol aldığı oyunda ayrıca Hande Katipoğlu, Begüm Öner, Kerem Poyraz Kayaalp ve Atilla Pekdemir rol aldı.

dsc_4640 dsc_4639

Oyun sonrası tüm oyuncular Atatürk büstü ve altında yer alan  “Adalet Mülkün Temelidir” yazısını selamladı. Büyük alkış alan bu durum sonrası tiyatroyu yazan, yöneten ve aynı zamanda oynayan İrfan Kangı, oyunu izleyen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Tiyatroya verdiğiniz destek nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Evimizde hissettirdiğiniz için de çok teşekkürler. Güzel ilçemiz Keşan’da Dünya Tiyatrolar Günü’nü de içine alan haftada adeta bir tiyatro festivali yapılıyor. Ülkede tiyatroya bu kadar destek veren 4-5 yerden biri Keşan ve Keşan Belediyesi. Hem sanatçılar, hem de izleyiciler tarafından bu organizasyona tam destek verilmesi gerekiyor. Sanata ve sanatçıya çok değer veren sevgili Keşan Belediye Başkanımız Opr. Dr. Mehmet Özcan başta olmak üzere bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

İrfan Kangı daha sonra sahneye Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan’ı davet etti.

dsc_4654 dsc_4660

Oyuncuları performansları nedeniyle tebrik eden ve çiçek takdim eden Aktan, şöyle konuştu: “İstanbul Komedi Tiyatrosu’na  güzel oyunları ve başarılı performansları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Kısa zaman önce Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladık. Başta sahnedeki sanatçılar olmak üzere; arkadaki ekipte yer alanların ve salonları doldurarak destekleyen sizlerin günlerini kutluyorum. Sevgili Başkanımız Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın; tiyatroya, sanata, bilime verdiği önemi herkes çok iyi biliyor. Bu sene Dünya Tiyatrolar Günü’nü sadece bir gün değil bir hafta olarak kutlamak istedik. Umarım sizlere güzel günler geçirtebiliyoruzdur. Belediyemizin, sanata, güzel sanatlara, çağdaşlığa ve bilime verdiği değerin tüm ülkemiz için de geçerli olmasını diliyoruz. Tiyatromuzu izlediğiniz için hepinize çok teşekkürler.”

OYUNUN KONUSU

İnsanlığın varlığından günümüze kadar hep içinde olunan ama asla çözümü bulunamayan kadın-erkek savaşının anlatıldığı oyunda; gerçek aşkı birbirlerinde arayan Hande ve İrfan karakterleri üzerinden hayata, aşka, kadın erkek kavgalarına ayna tutarak güldüren bir oyun sahnelendi. Tanışıp hoşlanan ve evliliğe giden yolda tüm dış etkenlerden sonuna kadar etkilenen oyun karakterleri boşanmaya karar verdiklerinde karşılarına çıkan boşanma hakiminin karşısında bir hayat muhasebesine girdiler. Haklı haksızdan çok neden ve sonuç ilişkilerini seyirciye hatırlatan ve kendi hayatlarında yol gösteren Her Aşk Biraz Komiktir” izleyiciyi merkeze oturtarak kahkaha tufanı yarattı.

Yorum Kapalıdır.

Arşiv

Reklam Alanı