TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 213.297
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 5.091
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 4.219
Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 195

Her Yerde Talan Var

Türkiye’nin her yerinden neredeyse her gün su kaynaklarının, ormanların, turizm bölgelerinin hatta tarihi eserlerinin üzerine şantiye kurulması haberleri geliyor. Türkiye, A.B.D’ de 1850 yıllarında yaşanan altına hücum dönemindekine benzer şuursuz..

Her Yerde Talan Var
Türkiye’nin her yerinden neredeyse her gün su kaynaklarının, ormanların, turizm bölgelerinin hatta tarihi eserlerinin üzerine şantiye kurulması haberleri geliyor.
Türkiye, A.B.D’ de 1850 yıllarında yaşanan altına hücum dönemindekine benzer şuursuz bir madencilik ve doğaya tahribat sürecini yaşıyor.
Batıdan doğuya, kuzeyden güneye ülkenin her yerinde halk ile madenciler veya baraj, enerji tesisi şantiyesi inşa edecekler arasında itiş-kakış yaşanıyor.
Doğayı katledenlerin arkasında ise güvenlik güçleri var. Trajik bir şekilde vatandaş taşını toprağını devletten korumak için mücadele veriyor.
Ülkenin her yerine zenginlik, refah ve adalet getirme vaadi ile seçilen iktidar, ne yazık ki sadece doğayı katleden, ceplerini doldurmaktan başka bir şeyi gözü görmeyen müteahhitleri ülkenin her yerine yaymıştır.
Üstelik tüm bu doğa katliamlarına çok uluslu şirketlerden gelecek %2′ lik pay için göz yumulması daha üzücüdür.
Çok uluslu şirketlerin işleri bittiğinde iktidarlar kendi halkları ile başbaşa kalacaktır.
Umarım o dönem geldiğinde vahşi batı kuralları yürürlüğe girmez

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL