Spor Okuma Sayısı: 2.270

Hey gidi günler heyyy… Keşanspor-Kasımpaşa

Erdoğan Demir- 1984/1985 Futbol sezonunda Keşanspor, Keşan Gençlik ve Aydoğanspor takımlarının birleşmesi Keşanspor adı ile 3.lige katılan Keşanspor 1997/1998 sezonunda 3.ligden düştüğü zamana kadar şu anda Süper Lig ve 1.Lig..

Erdoğan Demir-

1984/1985 Futbol sezonunda Keşanspor, Keşan Gençlik ve Aydoğanspor takımlarının birleşmesi Keşanspor adı ile 3.lige katılan Keşanspor 1997/1998 sezonunda 3.ligden düştüğü zamana kadar şu anda Süper Lig ve 1.Lig ve 2.ligde yer alan birçok takımla mücadele etti. Bu takımların çoğuna kök söktürdü.

Bugün Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden Kasımpaşa takımı ile Keşanspor arasında oynana maçların sonuçlarının yer aldığı bir tablo karşımıza çıktı.

Bu tabloda Kasımpaşa ve Keşanspor 3.ligde 5  ve Türkiye Kupası’nda 1 kez olmak üzere karşı karşıya geldiği ve bu 6 maçta Keşanspor’un rakibine 3 mağlubiyet yaşattığı, 2 maçın berabere bittiği ve 1 maçı da Kasımpaşa’nın kazandığı görülüyor.

Kasımpaşa ve Keşanspor arasında oynanan maçların sonuçlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

 

Tabloda yer alan sonuçlara göre Keşanspor ile Kasımpaşa’nın Türkiye Kupası’nda 1 kez karşılaştığı ve bu maçı Keşanspor’un 2-0 kazandığı, yine 3.Ligde oynana 5 maç sonucunun da şöyle sonuçlandığı görülüyor.

Keşanspor-Kasımpaşa: 2-0 (Türkiye Kupası Maçı)

3.Lig maçları

Keşanspor-Kasımpaşa: 3-1

Kasımpaşa-Keşanspor: 2-2

Keşanspor-Kasımpaşa: 0-0

Keşanspor-Kasımpaşa: 2-1

Kasımpaşa-Keşanspor: 1-0

Keşanspor 3.Ligden düştükten sonra kötü günler geçirdi ve 7 Ocak 2012 tarihinde meydana gelen o üzücü kazada Güner Yıldız ve Can Çetinkaya hayatını kaybetti.

Bu kaza ile Keşanspor’da başlayan düşüş kulübün Edirne Süper Amatör Lig’e çıkmaması ve 5 sezon sahalardan uzak kalması ile adeta dip yaptı.

21 Eylül 2019 tarihinde yapılan kongrede Nehir Gergin başkanlığındaki yeni bir yönetim göreve gelmesiyle hareketlenen kulüp 2.Amatör Lig maçları başlamadan dünyayı ve Türkiye’yi kasıp kavuran Koronavirüs nedeni ile maçlar oynanamadı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı karar gereği 2020/2021 sezonunda Keşanspor 2.Amatör Lig’den 1.Amatöre yükseldi.

Koronavirüsün dervam etmesi nedeniyle 31 Ekim sonun kadar amatör maçlar federasyon tarafından ertelendi. Liglerin ne olacağı da henüz bir netlik kazanmadı.

Yani bir zamanlar 3.Ligde bir çok kulübe kök söktüren Keşanspor’un bugün yaşadığı durum tam bir içler acısı.

Umarız Keşanspor bu kötü günlerden kurtularak yine o eski Keşanspor olarak sahalara döner ve tekrar rakiplerine korku salmaya devam eder.

Tabi bunun için de en önemli şey, insanların güvenini kazanmak ve tüm şehrin takıma sahip çıkmasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL