Güncel Manşet Sağlık Haberleri Son Dakika Okuma Sayısı: 56

Hıfzısıhha Kurulu Keşan’a Köy ve beldelerden giriş çıkışı yasakladı

Keşan’da yerleşim yerleri arası toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu Edirne’nin Keşan ilçesinden yerleşim yerlerine toplu ulaşımın 15 gün süreyle durdurulduğu bildirildi. Keşan İlçe Hıfzısıhha Kurulu, Kaymakam Nuri Özder başkanlığında..

Hıfzısıhha Kurulu Keşan’a Köy ve beldelerden giriş çıkışı yasakladı
Keşan’da yerleşim yerleri arası toplu ulaşım 15 gün süreyle durduruldu
Edirne’nin Keşan ilçesinden yerleşim yerlerine toplu ulaşımın 15 gün süreyle durdurulduğu bildirildi.

Keşan İlçe Hıfzısıhha Kurulu, Kaymakam Nuri Özder başkanlığında kaymakamlıkta olağanüstü toplandı.

Toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında ilçedeki hareketliliğin daha aza indirilmesi amacıyla bir dizi tedbir kararı alındı.

Toplu ulaşım hareketliliğinin 15 gün süreyle kısıtlanmasına yönelik alınan kararlar şöyle:

“15 gün süre ile toplumsal hareketliliğin en aza indirilmesi için; doktor raporu ile tedavi olmak zorunda olanlar, 1. derece yakını vefat edenler, 1. derecede ağır hastası olanlar, üretim yapan işyerlerinde 20-65 yaş arası çalışanlar, tarımsal amaçlı üretim, ticaret ve faaliyet yapanlar hariç olmak üzere toplu taşıma araçlarında; (belde ve köylerden ilçe merkezine, beldeler ve köyler arasında, Keşan’a komşu ilçeler arasında, Keşan’dan Edirne il merkezine) yapılacak olan toplu ulaşım, pazar alışverişinin (salı, çarşamba ve perşembe semt pazarları) olduğu günler haricinde 15 gün süreyle durdurulmuştur.”

Keşan Hıfzıssıhha Kurulunca corona virüsü tedbirleri kapsamında, şehir merkezinden köy, belde ve ilçeler arası ulaşımın halk pazarının kurulduğu Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri hariç 15 gün süreyle durdurulmasına karar verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL