Hijyen Eğitim Belgeleri Verilmeye Başladı

kesanpostasi
1000 Kişiye Hijyen Eğitimi Veren Keşan TSO, Hijyen Eğitimi Belgelerini Vermeye Başladı

e31ba223

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (Keşan TSO) Akreditasyon Sorumlusu Seda Havale, Keşan TSO tarafından verilen Hijyen Eğitimi’ne katılan oda üyelerinin belgelerini bu gün itibari ile alabileceklerini ifade etti.

Havale konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Odamız tarafından, 50’şer kişilik gruplar halinde toplam 1000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen hijyen eğitimlerimizin tamamlanmasının ardından, belge almaya hak kazanan katılımcılarımızın hijyen belgeleri odamız tarafından verilmeye başlamıştır. Ayrıca hijyen eğitimine katılamayan üyelerimiz için yeni sınıflar açılarak hijyen eğitimlerimizi devam ettireceğiz. Bunun için katılım göstereceklerin nüfus cüzdan fotokopileri ile odamıza başvuru yapmaları gerekmektedir.”

Hijyen Eğitim Belgesi Alması Zorunlu İş Kolları…

Seda Havale konuşmasının devamında, Hijyen Eğitimi alması gereken iş kolları ile ilgili de bilgi vererek yayımlanan tebliğ gereği; Gıda üretimi ve perakende İşyerleri, İnsan tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve piercing yapan yerler, masaj ve güzellik solanları benzeri yerler, otel, motel, pansiyon ve misafirhane gibi yerlerin bu iş kollarından olduğunu belirtti.

 

Havale son olarak, Yayımlanan Yönetmeliğe göre, 5 Temmuz 2014 tarihinden itibaren pilot bölge olarak seçilen bölgemizde denetimlerin başlayacağını söyledi.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Şahin Başkanlığında Yapıldı

  Bu yılın üçüncü İl Koordinasyon Kurulu toplantısı […]