HİLMİ DİNÇER-İDLİB..

kesanpostasi
Okuma Sayısı:314

Efendim, yaşadığımız bu günlerde İDLİP çok önem kazandı! Oysa; emekli bir öğretmen olarak yaptığım gözlemler sonucu 2017 yılında aşağıdaki yazıyı yazmıştım. Yazımda Rusya bölümünü (Rusya ile bir çatışmaya girmemizi) eksik bırakmış olmakla beraber; yöneticilerimizin bu yazdıklarımı görmüyorlar mıydı diye sormak istiyorum. Bu aşamada da İran ile ilişkilerimize dikkat çekmek istiyorum.

“AŞAĞI TÜKÜRSEN, SAKAL; YUKARI TÜKÜRSEN BIYIK!.”

Yazılı ve görsel basından öğrendiğimize göre; Türkiye için önemli bir strajik noktada bulunan ve Suriye toprakları içersinde yer alan ve El Nusra’nın çekildiği söylenen İdlb’te; Türkiye’ye aşırı güven duyan ve inanan suni ağırlıklı insanlar yaşamaktadır.

Eğer; Amerika taşeronu PYD,  İdlib’e müdahale ederse, Türkiye İdlib’i korumak amacıyla, bu saldırıya karşılık verecek ve dolayısıyla; Amerika ile ilk defa karşı karşıya gelecektir!.

Yok eğer; İdlib’e yapılması muhtemel bir saldırıya seyirci kalarak, buradaki suni toplumu yalnız bırakırsa; bu durumda da; suni toplumun güvenini kaybedecektir!.

Bu durum Türkiye Cumhuriyeti için çok zor bir durumdur..

Hani derle ya: “Aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen, bıyık!” sözüne çok uygun bir durum..

Allah; yöneticilerimize, akıl-fikir versin ve yardımcı olsun!

Not: Türkiye’nin bir başka açmazı olan İran konusuna daha sonra değineceğim.

16.08.2017 hilmi dinçer

Evet, böyle yazmışım 2017 tarihinde ve ne yazık ki; gelişmeler beni haklı çıkardı! Önümüzdeki günlerde ABD ile değil de; Rusya ile karşı karşıya gelmemiz söz konusu ve bu durum en çok ABD’nin işine yarayacaktır.

Şimdi sorulacak soru şu: Türkiye’nin Suriye’de ve dolayısıyla İdlib’de ne işi vardı? Birileri çıksın ve vatandaşlarımıza bunu anlatsın!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Spor Zamanı Programı'nın Bu Haftaki Konuğu Nehir Gergin Oldu

Keşan FM’de  Erdoğan Demir tarafından 15 günde bir […]