Bölgeden Okuma Sayısı: 30

“Hizmet yolunda esnafımızın katkısı büyüktür”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yapılan her hizmette ilçe esnafının görüş ve önerisi bulunduğunu söyledi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece çarşı esnafıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya..

“Hizmet yolunda esnafımızın katkısı büyüktür”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yapılan her hizmette ilçe esnafının görüş ve önerisi bulunduğunu söyledi.

IMG_6801 IMG_6809

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece çarşı esnafıyla düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

“Yerel demokrasinin gereği”

IMG_6820 IMG_6852

Marka Simit Fırını’nda Büyükçekmece Çarşı esnafıyla bir araya gelen Başkan Akgün, “Bugünkü mesaime esnaf arkadaşlarımla kahvaltı yaparak başlamanın mutluluğunu yaşadım” dedi. Çarşı esnafıyla sohbet edip, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Akgün, Büyükçekmece de yapılacak tüm yatırımları anlatarak şunları söyledi; “Bütün yatırımları ve hizmetleri esnaflarımız ve tüm halkımıza danışarak gerçekleştiriyoruz. Yerel demokrasi anlayışı bunu gerektirir. Belediyecilik hayatımda ki başarımı buna borçluyum. Bizler gösteriş olsun diye hizmet yapmıyoruz. Halkımızın istekleri ve talepleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz.”.

“Deprem en büyük gerçeğimizdir”

İstanbul’da beklenen olası deprem gerçeğine de değinen Başkan Dr. Hasan Akgün, “İstanbul’un en büyük gerçeği depremdir. Bu kaçınılmaz sondan en az kayıpla kurtulmak içinde kentsel dönüşüm şart. Büyükçekmece Belediyesi olarak bu gerçeğin farkında olup kollarımızı sıvadık, gereken tedbirleri alıyoruz. Gerekli gördüğümüz yerlerde kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatarak halkımızla birlikte atılması gereken adımları atıyoruz” ifadesini kullandı.

Büyükçekmece halkının sarayı

Yapımı hızla devam eden Büyükçekmece halkına hizmet verecek olan belediye sarayının yapımının hızla devam ettiğini kaydeden Başkan Akgün, “Belediye hizmet binasında sona gelindi, geri sayım başladı. Halkımız yeni evinde en çağdaş ve en hızlı hizmete kavuşacak. Yeni binamızda halkımızın huzuru ve rahatlığı için her şey düşünüldü. Vatandaşlarımız bir yandan işlerini halledecek bunu yanında kendileri için sunulan her türlü sosyal imkandan yararlanacaklar” dedi. İlçe genelinde yapılan yol yapımı ve alt yapı çalışmalarını tek tek anlatan Başkan Akgün, konuşmasının ardından esnafın sorularını da yanıtladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL