TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
 • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.254
 • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 20.874
 • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
 • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 29.883
Güncel
 • Okuma Sayısı: 169

 • HOLLANDA 6. ALTIN LALE VE CUMHURİYET BALOSU MUHTEŞEMDİ

  Hollanda da 6 yıldır yapılan geleneksel Altın Lale ve Cumhuriyet Balosu muhteşem geçti. Hollanda’nın her yerinden  gelen vatandaşlarımız adeta giyimler ve şıklıkları ile yarıştılar. Ünlü sunucu  Sa Baran‘ın sunduğu  program..

  HOLLANDA 6. ALTIN LALE VE CUMHURİYET BALOSU MUHTEŞEMDİ

  Hollanda da 6 yıldır yapılan geleneksel Altın Lale ve Cumhuriyet Balosu muhteşem geçti. Hollanda’nın her yerinden  gelen vatandaşlarımız adeta

  giyimler ve şıklıkları ile yarıştılar.
  Ünlü sunucu  Sa Baran‘ın sunduğu  program Saygı duruşu İstiklal marşımız ve Hollanda  milli marşı ile başladı. Şehitlerimiz için 1  dakikalık saygı duruşundan sonra TC Rotterdam Konsolosu  Feyza  Coşkuncay Yavuz un konuşması ve ardından  6. Altın Lale  Kurucusu  ve Altın Lale Vakfı  Onursal Başkanı Bülent Türker,  geçen yıl yaptıkları 3000 çocuğa mond ve bot yardımı ,engelli arabaları desteği ve sokak hayvanlarına desteklerini  anlattı. Vakfımızın hiç bir siyasi amaçlarının olmadığını ve Türkiye’yi  seven ,bayrağı seven  Atatürk’ü seven  herkesin  yanında
  olduklarını  anlattı.
  Ardından  Türkiye’den gelen Devlet Sanatçısı Derya Derin  İzmir Marşı ile çıktığı sahnede  seyircileri ayakta Türk Bayrakları ile  coşturdu. Ardından Çanakkale  İçinde Vurdular Beni, Atatürk!ün sevdiği şarkılar  Kırmızı Gülün Alı var, Vardar Ovası , Bülbülüm Altın Kafeste, Fikrimin İnce Gülü  parçaları ile konukları dans ettirdi.
  Ahmet  Emek‘in sunduğu  Adile Naşit filmleri  herkesi  büyüledi.  Ardından  geceye katkısı olan sponsorlardan,  Özkara Avukatlık adına  Av.  Cem Çakır ve  Mustafa Bal , Randstad’tan ve Hollanda Türkiye  Ticaret odası Derneği adına Bülent Akkaş , Mimoza Hasta Bakım kurumu adına  Meryem  Özdoğan, Goldan Fruit adına Hamza Polat, Memos Organic  Gizem Tokgöz Akbulut, Jet Caars adına Osman Alın,  teşekkür plaketleri takdim edildi.
  Ardından  Türk mutfağının  güzel yemekler ile yerli ve yabancı  misafirler  keyifli  zaman geçirdiler.
  Ardından  Sokak Hayvanları ve Engelliler ile çocuklara mont ve bot alımı için  5 obje açık arttırmaya kondu. Ressam Gülay Yıldırım‘ın  Atatürk Yağlı boya tablosu, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın imzalı takım formaları  ile Fatih Sultan Mehmet yağlı boya tablosu ve Atatürk ün  100 yıllık orijinal el dokuma halısı  satıldı.
  Ardından  Amsterdam’dan  Beyzade Ünver ve ekibi Zeybek oyunu ile izleyicileri büyüledi.
  İkinci kez  sahne alan Derya Derin konukları bol bol dans ettirdi ve oynattı. Ardından Devlet Sanatçısı Derya Derin tekrar sahneye çıkıp konukları bol bol dans ettirip Cumhuriyet şarkıları ile coşturdu.
  Ardından Hollanda da  6. Altın Lale ödüllerinde 11 kişiye  ödülleri verildi.
  Ödül alanların listesi şöyle;
  1- Yılın Hayırseveri –Ahmet -Aytekin Güç kardeşler /Rotterdam
  2 – Yılın Politikacısı-  Tahsin Çetinkaya /Den Haag
  3-  Yılın sağlık ödülü-Nadiya  Altun /Alkmaar
  4-  Yılın Derneği- Hollanda Kayserililier Vakfı /Arnhem
  5-  Yılın Kültür Sanat ödülü-Mehmet Tütüncü/ Haarlem
  6-  Juri Özel Ödülü- Tr/NL  Abdullah Polat / iş adamı
  7-  Yılın Sporcusu-Gökhan Şaki/Schiedam
  8-  Yılın İş Kadını- Songül Akkaya/Amsterdam
  9-  Yılın Genç Girişimcisi- Onur Emre/ Rotterdam
  10- Yılın Basın ödülü- İlhan Karaçay/ Almeere
  11-  Yılın İş adamı- Recep Zivkara /Hoofdorp  seçildiler
  Gecenin sonunda İzmir Marşı eşliğinde Derya Derin ve Bülent Türker tarafından Cumhuriyet Pastası kesildi.
  Gece boyunca Sabri  bey ve gurubu  muhteşem müzikleri ile gönülleri fethetti.
  Gecede emeği geçen Sa Baran, Ahmet Emek, Özcan Özbay, Ali Koç, Buğra Türker, Aslıhan Kavuncu ,Ercan Erdoğan, Ayşe Yanar, Beyzade Ünver ve Amsterdam Türküaz Folklor Ekibi, Arzu Boy, Adacams sahibi eşi Fatma Karaca Arabacı ,oğlu Sefa Arabacı , gelini Berfin Arabacı ve koruma Mustafa Duran, Lemi Türker gönüllü çalışmaları ile  gönülleri fethetti.
  Gece sonunda  çekilişte 15 talihli de Türkiye seyahati, Türkiye’de otel, ve sürpriz hediyeler kazandı.

  YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

  ÜYE GİRİŞİ

  KAYIT OL