Bölgeden

Hollanda da Atatürk Sevdalısı İş Kadını…

Hollanda da Atatürk Sevdalısı İş Kadını…

Bülent TÜRKER/HOLLANDA-KEŞAN POSTASI-

Aslen Kayserili olan ve Hollanda da sağlık sektörü ve açtığı  bakım evleri ile  Türk yaşlıların sevgilisi olan  ve tüm işletmelerini ve odalarını Atatürk resim ve posterleriyle dolduran, Atatürkle ilgili her faaliyette en ön safhalarda gördüğümüz tam bir Anadolu kadını tam bir Atatürk sevdalısı.

hat4-1Hatice Bayer 2007 yılında Hollanda da sağlık sektöründe ilk diplomasını aldı. Durmadı yılmadı  örnek Türk kadını olduğunu gösterdi. 2010 yılında  ilk şirketi Thuiszorg Mimoza yı  açtı.   2013 yılında sağlık dalında ikinci diplomasını da aldı.  Hollanda da  hamam eksikliğini gördü ve  hem bayanlara özel hemde karma  hamam açma cesaretini ve başarısını gösterdi.

Bununlada kalmayan   Türkiye sevdalısı Hatice Bayer  2014  yılında bakım ihtiyacı olan hastalar için HAYAT adını verdiği huzur evini açtı. Bu huzur evi 24 saat hizmet verme özelliğine de sahipti.

Bunlarla da kalmayan Hatice Bayer Hollanda Kayserililer vakfının yönetim kurulunda da görev aldı 2 yıldır da  hem yönetim hem sponsor olarak çalışmalarına devam etti.

Hedefleri bitmeyen Hatice Bayer  kurulacak Atatürk ve Türkiye müzesi için de çalışmalara ve sponsor desteği için projeler hazırlamaya  başladı.

Bayer, “Ben Atatürk ün kızıyım  onun bizlere verdiği haklar için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu gün varsak Atatürk ve arkadaşları sayesinde varız. Onlara minnet borcumuzu ödememiz gerekir. Türkiyemiz için ne yapsak azdır. Büyük bir huzur evi açarak  Hollanda da sağlık dalında kalıcı eser bırakmak ve gençlere bayrağı devretmek istiyorum” dedi.

Hatice Bayer, En büyük hayallerinden birinin Hollanda da Atatürk ve Türk müzesi  kurmak  ve gençlere Türkiye yi

ve geçmişimizi anlatmak ve öğretmek olduğunu da dile getirdi.

“Sloganım sağlıklı insan en zengin insandır. Bu unutulmamalıdır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL