Dünya Turizm

Hollanda da Türklerin gururu HALLO Travel Esra Toprak Demir

Bülent TÜRKER/ROTTERDAM-HOLLANDA 3 kıtada 80 farklı şehre tur yapıyoruz  Esra Toprak Demir Tur şirketi Travel Hallo’nun yeni dönem planlarını anlattı. Küresel salgın sonrası Turizm trendleri ve popüler destinasyonları değerlendirdi. -Biraz..

Hollanda da Türklerin gururu HALLO Travel Esra Toprak Demir

Bülent TÜRKER/ROTTERDAM-HOLLANDA

3 kıtada 80 farklı şehre tur yapıyoruz 

Esra Toprak Demir Tur şirketi Travel Hallo’nun yeni dönem planlarını anlattı.

Küresel salgın sonrası Turizm trendleri ve popüler destinasyonları değerlendirdi.

-Biraz kendinizden bahseder misiniz Esra hanım?
Değişik üniversitelerin farklı branjlarında eğitim aldım ekonomi moda tasarımı ve turizm otelcilik. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra farklı alanlarda çalıştım seyahat danışmanlığından satın alma bölümüne, tur operatörlüğünden televizyon sunuculuğuna kadar… Ama beni en çok turizm çekti. İnsanları seviyorum ve onlar gezerken yeni bir şeyler tadarken yeni yerler gördüklerindeki heyecanlarını izlemek çok keyifli.
Turizm sektöründe farklı şirketlerde farklı fonksiyonlarda görevler aldım, birçok ülkeyi ziyaret ettim yeterli tecrübeye ve Networke sahip olduğumu düşündüğümde “Artık tamamdır! Kendi işimi açabilirim” dedim
Yüzlerce yolculuk, binlerce yolcu ile 11 yılı geride bıraktık.

-Travel Hallo olarak nasıl çalışıyorsunuz?

Şu anda 3 kıtada 80 şehre turumuz bulunmakta. Hollanda’dan çıkışlı kültür gezileri düzenlemekteyiz. Rehberlerimizin hepsi yerel hepsi profesyonel Türkçe/ Hollandaca/İngilizce/Arapça konuşan ve işlerinin en iyileridir. Turlarımızı en ince ayrıntısına kadar düşünüp programlıyoruz yolcularımız kendilerine bize emanet ediyor ve yapılması görülmesi gerekenler hazır onlara tadını çıkartmak kalıyor üstelik çok da uygun fiyatlara!
– Araştırmalarıma göre turlarınız çok hızlı bir şekilde doluyor özellikle sizi tercih etmelerinin sebebi nedir sizce?
Öncelikle güven ve tabii tecrübe! Misafirlerimiz onlara değer verdiğimizi biliyor gezilerden keyifli arkadaşlıklarla güzel anılarla ayrılmaları garanti bunun için elimizden geleni yaptığımızı çok iyi biliyorlar bence bu yüzden…

– İşinizin zorlukları nedir?
Öncelikle turizm başlı başına zor ve her şeyden etkilenen riskli bir sektör. Farklı zevkler de farklı isteklerde birçok insan bir araya geldiği bir topluluğa hitap ediyoruz tabii orta yolu bulmamızın en büyük sebebi de işimizi severek yapıyor olmamız çok iyi analiz edip değerlendirme yapmamız gerekiyor.

-Popüler Turlarınız hangileridir?
Aslında bu yaş grubuna ve grup yapısına göre çok değişkenlik gösteriyor çocuklu aileler için daha çok ve vazgeçilmez DISNEYLAND turu tabii ki gençler daha çok LONDRA ‘yı seviyor birçok cami ve dernek için BOSNA turu ve DOĞU vazgeçilmez. Onun yanı sıra DUBAI – ABU DHABI çok maceralı ve beğenilen bir gezi programı.(Aramızda kalsın ben en çok Sicilya , Venedik ve Barselona seviyorum.)

-Peki turizm trendleri nasıl şu an nasıl değerlendiriyorsunuz?

Gastronomi turları şu anda çok ilgi çekiyor. Sıradan müze ziyaretleri yerine daha interaktif aktiviteler fazlasıyla beğeniliyor. Misafirlerimiz Zipline yaptığında, deveye bindiğinde ya da çay tarlasından çay topladıklarında , yöresel giysilerle pozlar verdiklerinde çok keyif alıyorlar.

-Okurlarımıza şu sürprizi de açıklayalım mı artık?
– tabii… JAPONYA ve BALİ de yeni destinasyonlar..

-Sizi nasıl takip edebilirler?
Sosyal medyada çok aktifiz Facebook ve Instagram sayfamız TRAVEL HALLO üzerinden ulaşabilirler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL