Manşet

HOLLANDA DAKİ TÜRK ÖĞRENCİLERE İMTİHANSIZ TÜRKİYEDE ÜNVERSİTE OKUMA FIRSATI

HOLLANDA DAKİ TÜRK ÖĞRENCİLERE İMTİHANSIZ TÜRKİYEDE ÜNVERSİTE OKUMA FIRSATI

Bülent TÜRKER/Hollanda-Keşan Postası

 

Hollanda da Lise bitiren gençler artık Türkiye de istedikleri dalda  imtihansız Ünversite  okuyabileceklerini belirttiler..

kemalcoskun3Geçtiğimiz günlerde uzman Kemal Coşkun un girişimleri ve temsilciliğini yaptığı İstanbul Aydın Ünversitesi   Yetkilileri Prof. Dr. Haydar Ozpınar Fen Bilimleri Enstitüsü  Müdürü, Sebahattin  Kutlu  Genel Sekreter yardımcısı ve  Selman Arslanbaş Uluslararası  İlişkiler Direktör Yrd  ile  Rotterdam da öğrenci ve veliler ile bir araya geldiler. Yetkililer Türkiye de okumanın kolaylıklarını ve  Ünversite hakkında bilgi verdiler.

Konunun uzmanı ve Hollanda Temsilcisi Kemal Coşkun  kendi kızının da şu anda Aydın Üniversitesinde Dişçilik okuduğunu ve bitirmek üzere olduğunu Türkçesini geliştirdiğini ve  eğitimin parasınıda Hollanda hükemetinin verdiğini belirtti.

Vatandaşlarımızın ve öğrencilerin büyük ilgisini çeken bu olay sevinçle karşılandı. Öğrencilerin  sorularına cevap veren yetkililer geniş bilgi almak için Kemal Coşkun beyi  0653 301 336  no lu telefondan arabileceklerini belirttiler

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL