Güncel Manşet

Hollandalı Türk Gençleri Çanakkale Zaferi’ni kutladı.

Hollandalı Türk Gençleri Çanakkale Zaferi’ni kutladı.

GENÇLER ÇANAKKALE ZAFERİNİN 98. YILINI KUTLADI

Mustafa TOGA-

Türkiye Gençlik Birliği Rotterdam şubesi Çanakkale Zaferinin 98. yılında anma toplantısı düzenledi. Anma toplantısına mütakip gösterilen Turgut Özakman´ın “Çanakkale 1915” filmini seyredenler arasında duygulu anlar yaşandı.

 

482302_230462100431873_553075401_n OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VLAARDINGEN: Çanakkale Zaferinin 98. yılı anma toplantısına 40´a yakın genç katıldı. Anma töreninin ardından Turgut Özakman´ın “Çanakkale 1915” filmi gösterildi. Filmde işgal kuvetlerine karşı verilen kahramanca mücadelenin etkiside kalan bazı gençler göz yaşlarını tutamadı.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA O

Çanakkale Zaferini anma töreninde bir konuşma yapan Bülent Türker Atatürk´ün hayatı ve Çanakkale Savaşlarını anlattı. Kurtuluş Savaşı içerisinde Çanakkale´nin ayrı bir yeri var diyen Bülent Türker “Bağımsızlığımıza öyle pek kolay kavuşmadık, bu savaşta 300 bine yakın şehit verdik” dedi. Daha sonra Türker bu vatanın ve cumhuriyet´in bekçileri sizlersiniz, vatan sizin gibi aydın, ilerici gençlere emanettir diyerek gençlere seslendi.

O O

Törene katılan gençler filmin ardından Kurtuluş Savaşı ve bugünkü yaşanan sürecin benzerlikleri konusunda sohbet ettiler. Kutlamaya katılan herkes emperyalizmin tıpkı Çanakkale´de olduğu gibi bugünde topuyla tüfeğiyle ülkemizi işgal etme planları yaptığında mutabık kaldı. Mustafa Kemal´in askerleri olan biz TGB´li gençler diyen Fatih Yılmaz; “Bu emperyalist planları Çanakkale´de olduğu gibi denize dökeceğiz” dedi.

O O

Anma töreni Türkiye Gençlik Birliği´nin diğer yapılacak etkinliklerinin duyurulmasıyla son buldu.

O O

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL