Dünya Eğitim Güncel

HOLLANDALI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN BÜLENT TÜRKER SEVGİSİ

HOLLANDALI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN BÜLENT TÜRKER SEVGİSİ
Hollanda da tanınmış simalarından  Kırklareli Vizeli Bülent Türker 2001 de Kraliyet Şovalyeliği, 2005 yılında da 40 yılın en iyi kalpli insanı  sevilmesi ve yaptığı hayır  faaliyetleri ile ve Dünyada tek yurtdışındaki Atatürk ve Çanakkale müzesinden dolayı  Hollanda öğrencilerin  tez ve sınıf geçme  de başarılı ve hayırsever kişileri tanıma ve ders te anlatmalarda Hollanda da ki üniversite öğrencilerinin  ilgi odağı oldu.
Evine dün  gelen Yüksekokul  İşletme ve Menegment öğrencisi Dennis , Bülent Türker in  yaşam öyküsü başarıları ve hayırseverliğini konu alan röportajını  haftaya okulda ders olarak anlatacak belgelerle  Hollandalı öğrencilere Bülent Türker’i tanıtacak ve  başarılı bulunursa sınıfını geçecek.
Bülent Türker  yaptığı açıklamada “Bu konu beni çok mutlu ediyor. Yabancı bir ülkede yabancıların gelip benim ilginç hayatımı  incelemeleri okullarında ders olarak anlatmaları
bazı Hollandalı okullarda Çanakkale ve Hayatımı anlatmam,  Erasmus Üniversitesi’nde hayatımın tez olarak sunulması ve öğrencilerin en yüksek notları alması beni bir Türk olarak gururlandırıyor.  Öğrencilerin en çok ilgisin çeken de 7.500 tane  engelli arabasının dağıtılması ve Bülent Türker e gelen yüzlerce adressiz mektuplar.  İzmit teki TCMEB   Bülent Türker Ana okulu da en çok takdir edilen konu. Çanakkale müzesindeki orijinal malzemeler de büyük beğeni kazanıyor.  Türkiye’mizi  en iyi şekilde temsil ettiğim için mutluyum”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL