TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.226
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.197
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 221
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 20.458
Dünya Kültür Sanat

HOLLANDA’NIN SEVİLEN MİMARI ŞANLITÜRK ÇANAKKALE MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

Hollanda da yaptığı muhteşem projelerle  tanınan  şu an da bir çok projeye imza atan aslen Adanalı  mimar Şeyda Şanlıtürk  çocukları ile birlikte  dünyada tek olan Rotterdam’daki Atatürk ve Çanakkale müzesini..

HOLLANDA’NIN SEVİLEN MİMARI ŞANLITÜRK ÇANAKKALE MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ
Hollanda da yaptığı muhteşem projelerle  tanınan  şu an da bir çok projeye imza atan aslen Adanalı  mimar Şeyda Şanlıtürk  çocukları ile birlikte  dünyada tek olan Rotterdam’daki Atatürk ve Çanakkale müzesini ziyaret etti.
Şeyda Şanlıtürk yaptığı açıklamada “Daha önce ziyaret etmiş çok duygulanmıştım. Bu kezde 2 oğlumla birlikte ziyaret ettim. Çocuklarımın Çanakkale ruhunu yaşamalarını çok istemiştim. Bizim ayağımıza gelen bu muhteşem müzede onlarda bende çok mutlu  oldum. Ayrıca müzeyi tamamen ben dizayn etmeyi istiyorum. Bunu da gönüllü olarak yapmaya hazırım” dedi.
Türkiye sevdalısı olan herkesin Anıtkabir ve Çanakkaleyi görmesi gerektiğine inandığını da belirten Şanlıtürk, şunları söyledi. “Burada Çanakkale savaşından bayraklar, sancak kuranları, süngüler, tabancalar  yüzlerce
kitap ve belgeler var. Nutuk beni çok etkiledi. Hepsi bir birinden güzel. Çocuklarım çok mutlu oldu. Müze sahibi Bülent Türker ve annesi Zehra Türker’e çok teşekkür ederim.”
Bülent Türker de yaptığı açıklamada “Pandemi nedeniyle nadir olarak konuk kabul ediyoruz. 5 yıl bunu gönüllü yaptık.  1 yıl ara verdik. Pandemi bitince yine hizmete sunmak istiyoruz. Yıllar sonra müzemiz Türk Dünyası kültür ödülünü alması büyük gurur verici. Türkiye ve Atatürk sevdamız devam edecek” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL