Güncel

Hüseyin Çakmak “Yeni fiyat tarifesi düzenlendi”

Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak yaptığı açıklamada; yeni fiyat tarifelerinin düzenlendiğini ve oda üyelerine gönderildiğini söyledi. “Zamla yatıyor zamla kalkıyoruz” Son dönemde yapılan zamların, gider kalemlerini artırması..

Hüseyin Çakmak “Yeni fiyat tarifesi düzenlendi”

Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak yaptığı açıklamada; yeni fiyat tarifelerinin düzenlendiğini ve oda üyelerine gönderildiğini söyledi.

“Zamla yatıyor zamla kalkıyoruz”

Son dönemde yapılan zamların, gider kalemlerini artırması nedeniyle, esnafın yeni fiyat düzenleme taleplerinde bulunduğunu ve Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Yönetim Kurulu olarak, konuyu değerlendirdiklerini belirten Çakmak“Son iki ayda yeme içme sektörlerine, temel gıda girdilerine yapılan zamlar, esnaflarımızı çok zor durumda bıraktı. Üç aydır esnaflarımız, zamla yatıyor zamla kalkıyor. Esnaflarımız bugün aldığı malzemeleri bir hafta sonra aynı fiyata alamıyorlar. Bir teneke 18 litre sıvı yağ 350 TL, 12lik tüp gaz 200 TL, 1 ton kömür 1.350 TL, 1 kg çay 50 TL, 1 kg peynir 70 TL, 1 kg zeytin 50 TL, 1 kg kıyma 80 TL, 1 kg kuş başı 100 TL, 1 çuval un 315 TL, 1 kg kuru fasulye 30 TL, 1 kg nohut 30 TL, 1 kg toz şeker 10 TL, 1 öğrencinin bir yurt ücreti 20 bin TL’dir. Akaryakıta bir ayda 5 defa zam geldi. Elektrik, su doğal gaza gelen zamların takiplerini yapamıyoruz. Halkımız, özetlediğimiz zaruri temel ihtiyaç ve girdilere yapılan zamları takip ediyoruz.” dedi.

“Halkımızın fiyat düzenlemelerine anlayış göstermesini diliyoruz

Hüseyin Çakmak sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odamız Yönetim Kurulu olarak, bu zamlar karşısında esnaflarımızdan talep edilen yeni fiyat tarife taleplerini değerlendirdik. Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulundan yaptığımız, odalarımızın tüm mesleklerine yeni fiyat düzenleme talebimizi değerlendiği yeni fiyat düzenlenmesini yazıp odamıza kararlarını bildirdiler. Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf odasının park, çay bahçesi ve kafeterya, köfteci ciğerci ve satır et, kebapçı, dönerci ve kokoreççiler, lokantacılar, börekçiler, yufkacılar, kasaplar, susam helvacılar, pastaneler, otelciler ve pansiyoncular, internet cafeler, merkez Keşan kahveciler, köy kahvecileri, simitçi meslek gruplarındaki üyelerimizin fiyat tarifeleri düzenlenerek dağıtımına başlanmıştır. Hepimiz evlerimize alışveriş yapıyoruz. Halkımızın bu fiyat düzenlemelerini olgunlukla karşılamasını bekliyoruz. Tüm esnaflarımız ülkemizin temel taşlarıdır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL