TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 204.637
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 11.472
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 236
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 38.814
Ekonomi Haberleri Güncel Sağlık Haberleri Okuma Sayısı: 437

Hüseyin Çakmak’tan tam kapanma ile ilgili bilgilendirme

LOKANTACI KAHVECİ VE OTELCİLER ESNAF  ODASINDAN TAM KAPANMAYLA İLGİLİ ESNAFLARA                                     BİLGİLENDİRME! Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma ile..

Hüseyin Çakmak’tan tam kapanma ile ilgili bilgilendirme

LOKANTACI KAHVECİ VE OTELCİLER ESNAF  ODASINDAN TAM KAPANMAYLA İLGİLİ ESNAFLARA                                     BİLGİLENDİRME!

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, 29 Nisan -17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma ile ilgili bir bilgilendirme açıklaması yaptı.

Çakmak’ın açıklaması şöyle;

Sayın  Cumhurbaşkanımızın 26.04.2021 Pazartesi  günü  Saat  19.00’da yaptığı açıklamaya göre tüm ülkemiz genelinde tam kapanma sokağa çıkma kısıtlaması 29.04.2021 perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 mayıs 2021 pazartesi sabah 05.00’te sona erecektir.

Tam kapalı sokağa çıkmasının yasak olduğu günlerde Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odamız üyelerinden  sadece yeme -içme yerleri hizmet verilebilecektir.

Lokanta,Restoran, Kafeterya,Pastane,Kebapçı, Börekçiler sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.

Yeme-içme yerleri online yemek sipariş firmaları Ramazan Ayı sonuna denk  gelen 13.05.2021 Perşembe gününe kadar 24.00 saat esasına göre paket servis yapabilecektir.

Yeme-İçme yerleri ile online sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte saat  01.00′ e kadar paket servis yapabilecektir.

Ekmek çıkaran fırınlar ve unlu mamuller ruhsatlı iş yerleri  hizmete devam edeceklerdir.

Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak şartıyla ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal,manav,market,kasap,kuruyemiş ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar araç kullanmamak şartıyla ikametine en yakın işletmelerden ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

Bakkal, Market,Manav,Kuruyemiş, Kasap ve Tatlıcılar online sipariş firmaları evlere servis şeklinde satış yapabileceklerdir.

             Tam kapanma sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişiler

-Üretim ve imalat tesisleri inşaat faaliyet ve çalışanları

-Oteller ve konaklama yerleri ve burada çalışanlar

-Sebze-Meyve ve su ürünleri toptancı halleri ile burada çalışanlar

-Ekmek üretimi yapan fırın ve unlu mamuller  ruhsatlı iş yerleri ve çalışanları

– SSK-Bağ kur, Banka,Elektrik,Su,Doğalgaz vb. Ödemelerini yapacak kişiler sokağa çıkma yasağından muaftırlar.

Banka ve Kamu Kurumlarında 10.00- 16.00 saatlerinden hizmet verebileceklerdi.

Halkımızın ve Esnaflarımızın tam kapanma İle İlgili Kurallara ve Tedbirlere Uymalarını bekliyor.Bir an önce Korona virüs belasından İnşallah kurtuluruz.Esnaflar olarak nefes alırız.

Kurallara ne kadar sadık kalıp uyarsak yaz sezonuna daha rahat ve hazırlıklı gireriz.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL