Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 13

Hüseyin Sabancı

MustafaÇULCU mculcu@kesanpostasi.com Bursaspor yeni teknik direktörü ile hem de bir pazar günü oynayacağı Elazığspor maçıyla ilk defa seyircisinin önüne çıkacak. Futbol şehri Bursa’ya Bursaspor’a ve Hikmet Karaman hocamıza hayırlı olsun. Başarılar dilerim. MHK bu hafta..

Hüseyin Sabancı

mustafaculcu11111111

MustafaÇULCU

mculcu@kesanpostasi.com

Bursaspor yeni teknik direktörü ile hem de bir pazar günü oynayacağı Elazığspor maçıyla ilk defa seyircisinin önüne çıkacak. Futbol şehri Bursa’ya Bursaspor’a ve Hikmet Karaman hocamıza hayırlı olsun. Başarılar dilerim.
MHK bu hafta yaptığı hakem atamaları ile yine maçlar başlamadan skandallara çanak tuttu. Cuma gecesi Akhisarspor-Galatasaray maçında Halis Özkahya’nın performansını görünce ’hafta kötü başladı inşallah iyi biter’ diye dua etmeye başladık!
“Ülkemiz de yetenekli hakem var ama onları yönetecek, eğitecek, hakemliği öğretecek yetenekli hakem yöneticisi yok” diye sık sık söylerim. Hakemini tanımayan, onların kapasitelerini, ruh hallerini göremeyen, maçlara çala kalem atama yapan, bu derece beceriksiz, yetersiz, birbirinden kopuk ve kurumsal hafızadan yoksun bir MHK görmedim!
TFF Başkanı hafta içi “Meireles tükürmedi, Melo tükürdü kurullarımız ve hakemlerimiz başarılı” diyor! Henüz daha GS-FB maçında yaşadığı travmayı atlatamamış Halis Özkahya’yı bu demeçten sonra Akhisar-Galatasaray maçına vermek hangi aklın işidir? Hep birlikte seyrettik Halis’in skandal kararlarını! Adam maçı yönetmedi resmen kafasındakilerle mücadele etti!
TFF Başkanı “Meireles tükürmedi” diyorsa o zaman Halis Özkahya “Gerçeğe aykırı, uydurma, yalan rapor” düzenlemiş demektir!
O zaman bu raporu düzenleyen hakemi Disiplin Kuruluna sevk edersin ve gerçeğe aykırı rapor düzenlemeden dolayı 1-3 yıl arası veya lisans iptaline kadar gidebilen ceza yaptırımını uygularsın ki bir daha hakemler böyle rapor yazmaya yeltenemezler. Ya da başkan olarak susarsınız olayı sineye çeker kurullarınızın kararına saygı duyarsınız. Tahkim de, MHK da, hakem de haklı siz de haklı olamazsınız, TFF Başkanı olarak lütfen gereğini yapınız!
TFF Başkanımız “Hakemler başarılı hata var art niyet yok” diyor.
Siz 2008-2009 sezonunda BJK Başkanı iken bir GS-BJK maçından sonra hakemin yönetimini beğenmediğiniz için dönemin MHK Başkanı Oğuz Sarvan’a galiz küfürler ederken (PFDK 90 gün hak mahrumiyeti cezası vermişti) MHK ve hakemler art niyetli miydi?
İşin ilginç tarafı o maçın hakemi ve o dönemin MHK Başkanı ile şimdi omuz omuza çalışıyor, üstelik TFF bütçesinden Oğuz Sarvan’a ciddi miktarda maaş ödüyorsunuz! Gerçi bu şartlarda sizin altınızda görev yapmayı kabul eden ve o dönemde sizi mahkemeye dahi veremeyen Oğuz Sarvan’ın bu davranışı da sorgulanmalı, çünkü bu Oğuz Sarvan mevcut hakemlerin eğitiminden, sahaya yansıttıkları hakemlik karakterinden hem içeride hem de UEFA da sorumlu koordinatör!
Allah aşkına siz bizi aptal mı sanıyorsunuz, siz kimi kandırıyorsunuz?
GS-FB maçından sonra Halis Özkahya’ya 5 hafta da 5 maç, BJK-Karabükspor maçından sonra Yunus Yıldırım’a her hafta geçen haftaki yönetimlerinden sonra Barış Şimşek, Süleyman Abay, Hüseyin Göçek’e hangi kriterlere göre bu hafta maç veriyor, diğer maç bekleyen hakemlere hangi kriterlere göre maç vermiyorsunuz?
Fırat, Hüseyin ve Cüneyt’in önümüzdeki hafta Avrupa’da maçları var, ondan verdik diyebilirsiniz.
Peki… Buradaki takımların oynadıkları maçların hiç mi önemi yok? Hani nerede kaldı futbolumuzun marka değeri?
Bursaspor-Galatasaray maçında gözlemci Fırat Aydınus’a 7.4 not veriyor. Bu notu alan hakemin bayağı dinlenmesi lazım. Ama siz Fırat’a maç verebilmek için notu değiştirme yolunu seçiyorsunuz!Dün oynanan Samsun-Rize maçını seyrettiniz mi? Diyeceksiniz ki maç 4-0 ne var? Bir bakın maçın ilk 30 dakikasında ki Fırat Aydınus’un kararlarına ve davranışlarına! Yazık değil mi takımlara ve sebepsiz yere maça çıkamayan diğer hakemlere?
Bursa teknik direktörünü değiştirmiş sıkıntılı bir dönemden çıkmak isteyen, hedefi olan ve ülkemizin şampiyonluk yaşamış 5 büyük takımından biri, Elazığspor ise düşmemeye oynayan devre arası kümede kalabilmek için büyük yatırım yapmış geçen hafta oynadığı BJK maçında hakem kararlarından dolayı sıkıntılar yaşamış takım ama siz bu maça ne zaman ne yapacağı belli olmayan, deneyimsiz, henüz hakemliği öğrenememiş, yetenekleri kısıtlı Hüseyin Sabancı’yı hakem olarak atıyorsunuz!
Siz bu işi ya hiç bilmiyorsunuz ya da Türk futboluyla dalga geçiyorsunuz! 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL