Güncel Manşet

I.Balkan Buluşması Edirne’de yapılacak

I.Balkan Buluşması Edirne’de yapılacak

 

TGD Başkanı Soydan: “Hedefimiz Edirne’yi yeniden  Balkanların Başkenti yapmak”

Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Ali Soydan, yaptığı açıklamada, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile “Türk Basınının Balkanlarda Ayak İzleri” başlığı altında “I. Balkan Buluşması” etkinliği düzenleyeceklerini söyledi.

9-10 Ocak tarihleri arasındaki etkinliği Edirne Valiliği, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilciliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi işbirliği, Trakya Birlik ve Edirne Sanayi ve Ticaret Odası, Köy Koop Edirne Birliği’nin katkıları ile düzenleyeceklerini ifade eden Soydan, etkinliğe Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Makedonya,  Bosna Hersek, Kosova ve Arnavutluk’tan yaklaşık 50 yabancı gazetecinin katılacağını belirtti.

Konukların 9 Ocak Çarşamba günü Edirne’ye geleceğini 10 Ocak’taki etkinliğin saat 09.30’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacağını ifade eden Soydan, etkinliğin daha sonra Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda saat 11.00’de Balkanlarda Türk Gazetecilerin Ayak İzleri paneli ile devam edeceğini vurguladı.

Programın öğleden sonra saat 14.30’da DSİ Konferans Salonu’nda Balkan Basın Birliği Çalıştayı ve saat 20.00’de Trakya Birlik Salonu’nda akşam yemeği ile sona ereceğini kaydeden Soydan, “Hedefimiz Edirne’yi yeniden Balkanların Başkenti yapmak. Yaklaşık 1 yıldır bunun üzerinde çalışmalarımız sürüyordu. Bu etkinlikle bunu gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

Başta Edirne olmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli’ndeki gazetecileri etkinliğe katılmaya davet eden Ali Soydan, etkinliğe destek veren Edirne Valisi Hasan Duruer’e, Dışişleri Edirne Temsilcisi Elçi Metin Kılıç’a, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük’e, TÜ Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Günşen’e, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen’e, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler, DSİ Bölge Müdürü Yunus Algın’a, Köy-Koop Edirne Birliği Başkanı Ahmet Erken’e, İl Genel Meclisi Başkanı Nusret Uybaş’a teşekkür etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL