Güncel Siyaset

İbrahim Girgin’in adı burada yaşayacak

UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı açıldı ERDOĞAN DEMİR- Merhum İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin’in adı İpsala’daki bir TIR otoparkına verildi. İbrahim Girgin Tır Parkı Açılış Töreni; Ticaret Bakanı..

İbrahim Girgin’in adı burada yaşayacak

UMAT İpsala İbrahim Girgin Tır Parkı açıldı

ERDOĞAN DEMİR- Merhum İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin’in adı İpsala’daki bir TIR otoparkına verildi.

İbrahim Girgin Tır Parkı Açılış Töreni; Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, UMAT Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen ,UMAT Yönetim Kurulu Üyesi ve KTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Trakya Oda ve Borsa Başkanları,  Belediye Başkanları, UMAT Yönetim Kurulu Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

İbrahim Girgin Tır Parkı, İpsala Gümrük sahasında 100.000 m2’lik alana kuruldu, 300 tır ve 200 küçük araç kapasiteli  olarak hizmet vermeye başladı.

İpsala İbrahim Girgin TIR Parkı’nın hizmete açılması, bölgenin ticari alanda gelişimine katkı sağlaması ve merhum İbrahim Girgin‘in hatırasının yaşatılması için önemli bir adım olarak değerlendirildi. Bu anlamlı tören, bölgenin halkı ve iş dünyası tarafından takdirle karşılandı.

Tır Parkının hizmete girmesi ile birlikte yoğunluklarda otomobil ve tır kuyruklarının önüne geçilmesi ve yolcular ile tır şoförlerinin gümrük kapısına girene kadar geçen süreçte bekleme sürelerini konforlu ve güvenli bir alanda yapabilmeleri adına, lokanta, kafeterya, market, şoför bekleme salonu, dozvola işlem bürosu, döviz bürosu, yöresel ürünler satış alanları gibi ticari ve sosyal tesis alanlarının yanı sıra, ibadet alanları, fotokopi, berber, tuvalet, duş ve çamaşırhane gibi birçok imkanların yer aldığı saha hizmet alınmış oldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL