İdlib’deki Şehitlerin isimleri açıklandı

kesanpostasi
Okuma Sayısı:1852

MSB yaptığı açıklamada , İdlib’de yapılan yoğun topçu atışı neticesinde 4 şehit 9 yaralı olması ile ilgili saldırıda şehit sayısının 6’ya yükseldiğini açıkladı.

MSB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”İdlip’de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza rejim tarafından 03 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı ile gerçekleştirilen saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir. Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedefler ateş altına alınmaya devam edilmektedir.

Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

– Uzman Çavuş Halil Demir

– Uzman Çavuş Serkan Deprem

– Piyade Uzman Onbaşı Gökhan Orhan

– Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler

– Uzman Çavuş Uğur Kurt

– Uzman Onbaşı Kadir Yıldız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

Bir filmin düşündürdükleri…

                […]