İl Genel ve Belediye Meclis Toplantıları 3 ay süre ile yapılmayacak

kesanpostasi

 

Türkiye’de corova virüsü yayılmasını önlemek için alınan tedbirlere bir yenisi daha eklendi. Son olarak İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüsü yayılmasını engellemek için 81 İl Valiliği’ne ek bir genelge daha gönderdi. Gönderilen genelgede Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yapılması planlanan bütün toplantıların il, ilçe, valilik, kaymakamlık ve büyükşehir için ertelenmesini istendi.

İçişleri Bakanlığı’nın göndermiş olduğu genelge kapsamında Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yapılması planlanan bütün toplantıların il, ilçe, valilik, kaymakamlık ve büyükşehir için ertelenmesini istedi. Virüsün toplu alanlarda daha fazla yayıldığı bilindiği için, İçişleri Bakanlığı’da bu tür bir önlem aldı.

Genelge kapsamında bütün illerin toplantılarının ertelenmesi ifade edilirken, çok acil toplantıları olan kişiler içinde gerekli koşullar sağlandığı zaman toplantının olabileceği ifade edildi. Süreç içerisinde Nisan, Mayıs ve Haziran ayları içerisinde acil toplantısı olan kişiler, Covid-19 için gerekli bütün önlemleri ve tedbirleri aldığı zaman, toplantının gerçekleşmesine izin verilecek.

TOPLANTI YASAKTI

Covid-19 bulaşıcılığı diğer enfeksiyon hastalıklarına göre daha fazla. Bu sebeple alınan önlemlerde vatandaşların toplu bir şekilde bir arada olacakları etkinlikler geçici bir süreliğine yasaklanmıştı. Aynı zamanda beraber oturup vakit geçirebilecekleri kafe, restoran vb. tarzdaki yerlerde de gel-al hizmeti başlatılmıştı.

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Next Post

İlçe belediye başkanı halkla sanal ortamda buluşuyor

BURSA (AA) – Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesi Belediye […]