Güncel Manşet Okuma Sayısı: 9

İlçe Çocuk Koruma Kurulu Toplandı

 İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı Başkanlığında 28 Ocak 2013 Pazartesigünü İlçe Çocuk Koruma Kurulu toplantısı yapıldı.   Koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesinde görevli ve sorumlu kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen..

İlçe Çocuk Koruma Kurulu Toplandı

 İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı Başkanlığında 28 Ocak 2013 Pazartesigünü İlçe Çocuk Koruma Kurulu toplantısı yapıldı.

 

Koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesinde görevli ve sorumlu kurumlar arasında bağlantı, uyum, düzen ve eşgüdümün sağlanması amacıyla saat 14.00’da yapılan İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısına, İlçe özel İdare Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Spor Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü, İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu, Keşan Belediyesi temsilcileri ile Mahalle Muhtarları katıldı.

 

Keşan Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Nergis Karaağaçlı 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu ve Çocuk Koruma Koordinasyon Kurulu hakkında kurula bilgilendirme yaptı.

 

Sayın Kaymakamımız Bekir Dınkırcı, ilgili yasa gereği ilçemizde suça meyilli, suça sürüklenen ve suç işleyen çocuklara yönelik kurumlar arası gerekli işbirliğinin sağlanarak önleyici, destekleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması hususunda kurumlar arası işbirliği yapılması,suça itilen çocuklara yönelikolarak aile bütünlüğününkorunması için sosyal- kültürel – ekonomik tedbirlerin eşgüdüm içeresinde proje bağlamlı gelecek yönelimli devam ettirebilmenin esas olduğunu belirterek.

 

Buna bağlı olarak makro anlamda önce okuma alışkanlığının edinilmesi, okul öncesi eğitimindesteklenmesi, çocukların farklı spor dallarına yöneltilmesi, belli yaş gruplarında olan insanlara iş ve meslek edindirme kursları açılması konularındageleceğimizi belirleyecek olan çocuklarımız için önleyici tedbirler alınarak, başta kamu görevlileri olmak üzere toplumdaki tüm kesimleri birlik ve beraberlik içinde çözüme ortak olmaya davet etti.

Katılımcılarda konuya ilişkin olarak görüş ve önerilerde bulundular.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL