Güncel Manşet

İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı…

İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı…

23.11.2012 Cuma günü saat 10.00’da Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Derviş Günday Eğitim Salonu’nda Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı başkanlığında daire amirleri, köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile İlçe Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.

 

Dınkırcı toplantıda katılımcılara;

Eğitim, sağlık, tarım, hayvancılık ve alt yapı konularında bilgi vererek şirket, üretici birlikleri ve tarımsal kalkınma kooperatifleri ile sürdürülebilir projeler geliştirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bu konuda taleplerin gelmesi halinde koordinasyonun sağlanmasında yardımcı olacaklarını ifade etti.

Ayrıca ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü koordinasyonu ile toprak tahlili için büyük köylerden başlamak üzere toprak tahlili tespit günleri düzenleneceğini 2013 yılı ekimlerinin bu tahlil sonucuna göre yapılmasının faydalarını anlattı.

Köy muhtarlarından köylerdeki yatırımların ve kamu mallarının korunmasını ve denetlenmesi isteyerek ilçe milli eğitim müdürlüğü ile iletişim kurularak kapalı olan bazı köy okullarının “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında sosyal ve kültürel etkinler amacı ile kullanıma açılabileceğini söyledi.

Köylerde yardıma muhtaç ve kimsesiz kişilerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı ile iletişim kurmasında muhtarların yardımcı olmasını istedi.

Daha sonra söz alan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gökhan Kıyım kendi kurumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplantı İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Avcı’nın Nüfus işlemleri hakkındaki konularda bilgilendirmesi ile sona erdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL