Güncel Okuma Sayısı: 22

İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı İlköğretim ve orta öğretim kurumlarında Okul Öğrenci Meclislerinin kuruluş ve işleyişine ilişkin yönetmelik esasları doğrultusunda İlçemiz öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi 31 Ekim Pazartesi günü İlçe Milli..

İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi Yapıldı

8a47472d-1fbe-4134-a03e-07731ea656c9Millî Eğitim Bakanlığına bağlı İlköğretim ve orta öğretim kurumlarında Okul Öğrenci Meclislerinin kuruluş ve işleyişine ilişkin yönetmelik esasları doğrultusunda İlçemiz öğrenci Meclis Başkanlığı Seçimi 31 Ekim Pazartesi günü İlçe Milli Eğitim Öğrenci Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı toplantıda açış konuşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasında sonra ilçe öğrenci meclisi seçim kurulu oluşturularak yalnızca öğrencilerin katıldığı seçime geçildi. Her okuldan meclis başkanı seçilen öğrencilerin katıldığı oylama sonucu İlçe Öğrenci Meclisine aşağıdaki öğrenciler seçildi.

Başkan                     EZGİ BİLİCİ                    KEŞAN LİSESİ

Başkan Yardımcısı  KUTAY CEM ÖZEL     FEN LİSESİ

Üye                           YUNUS ORHUN          MEHMET AKİF ERSOY ANADOLU LİSESİ 

Üye                           İLKEM KADİR ÖRNEK ÖZEL ADEN ORTAOKULU

Üye                           KAAN KARAN               DR.ALİ İHSAN ÇUHACI İLKOKULU

 

Öğrenci meclislerinin kuruluşunda amaç Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılmasıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL