“İlk 10 dakika kesinlikle ücretsiz değil”

“İlk 10 dakika kesinlikle ücretsiz değil”

Parkomat uygulaması konusunda yetkili ağızdan açıklama: “İlk 10 dakika kesinlikle ücretsiz değil” Mehmet ATICI- Keşan’daki parkomat uygulamasını yürüten Park 48 Şirketi Genel Koordinatörü Ali Haydar Balkav, 12 Ocak 2018 Cuma günü basın mensuplarıyla bir araya gelerek parkomat uygulaması hakkında merak edilenleri anlattı. “25 TANE ARKADAŞIMIZ ÇALIŞIYOR VE HEPSİ DE BU BÖLGENİN EVLADI” İlk 10 dakikanın...

Haberin Tarihi: 13 Ocak 2018 - Okunma Sayısı:214 defa okundu.

Parkomat uygulaması konusunda yetkili ağızdan açıklama:

“İlk 10 dakika kesinlikle ücretsiz değil”

Mehmet ATICI-

Keşan’daki parkomat uygulamasını yürüten Park 48 Şirketi Genel Koordinatörü Ali Haydar Balkav, 12 Ocak 2018 Cuma günü basın mensuplarıyla bir araya gelerek parkomat uygulaması hakkında merak edilenleri anlattı.

“25 TANE ARKADAŞIMIZ ÇALIŞIYOR VE HEPSİ DE BU BÖLGENİN EVLADI”

İlk 10 dakikanın ücretsiz olması gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydeden Balkav, “Belediye başkanımızın ‘ilk 10 dakika ücretsiz olmalı’ şeklindeki söylemleri yanlış anlaşıldı. Başkanımız da sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi ama sözleşmemizde ‘ilk 10 dakika ücretsiz’ şeklinde bir madde yok. Yani ilk 10 dakika ücretsiz değil. Bu söylemler bizim günlük ciromuzu % 20 civarında düşürdü. Zaten çok acil, 1-2 dakikalık durumlarda personelimiz yardımcı oluyor. Biz zaten parayı gir-çık’tan kazanıyoruz. Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan Keşan’daki trafik probleminin çözülmesini istediğini söyledi. Keşan’da neredeyse 2 kişiye bir araba düşüyor. Belediyemiz trafiğin düzenlenmesini istedi. Biz, neticede ticari bir şirketiz ve zarar etmek istemiyoruz. Bu parkomat işinde 25 tane arkadaşımız çalışıyor ve hepsi de bu bölgenin evladı. Biz, bu iş için dışarıdan eleman getirmedik, tüm çalışanlar bu bölgeden. Paranın bu bölgede kalmasını istedik.” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN BAZEN NEGATİF TAVRI OLUYOR”

Geçtiğimiz ay 70 bin TL net maaş ödemesi yaptıklarını aktaran Balkav, şöyle devam etti: “İlk ayı ekside tamamladık ve zarar ettik. Bu işin çok büyük ölçüde bir personel gideri var. Personellerimiz her türlü hava şartlarında görevlerinin başında. Onlar için kıyafet de temin ettik. Vatandaşlarımızın da bazen negatif tavrı oluyor, personellerimiz bundan da etkilenebiliyorlar. Bu çocuklar bu bölgenin, bizim çocuklarımız. Onlara biraz daha saygılı olmalarını rica ediyorum.”

“311 ARAÇLIK PARK YERİ VAR”

Parkomat uygulamasının başlamasıyla beraber Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi’nde bulunan kapalı otoparkın gelirlerinde %50-55’lik bir artış olduğunu ifade eden Balkav, “Daha fazla vatandaş buraya abone olmaya başladı. Diğer alan otoparklarının da gelirleri artış gösterdi. Keşan’da parkomat uygulaması kapsamında 311 araçlık park yeri var. Bunun artmasına yönelik çalışmalar da yürütülüyor. Keşan’da ciddi bir trafik sıkışıklığı sorunu vardı. Şu an bunun çok azaldığını görüyoruz. Millet olarak da ‘hemen işimizin olduğu yerin önüne araç çekmek’ gibi bir alışkanlığımız var. Bazı esnaflarımız da sürekli kendi dükkânlarının önüne araçlarını bırakmak istiyor.” şeklinde konuştu.

“YARDIMCI OLUNMASI TALİMATINI VERDİM”

Sorulan soru üzerine engelli vatandaşların araç park yeri konusuna da değinen Balkav, “Engelli vatandaşlarımız için sözleşmemizde ayrı bir madde yok.  Buradaki engelli vatandaşlarımızdan araçlarını engelli park yerine çektikleri takdirde 1 saat ücret almamaya karar verdik. Personelimize mümkün olduğunca engellilere yardımcı olunması talimatını verdim. Hepimiz ileride engelli bir birey olabiliriz, bu yüzden elimizden gelen yardımı yapmamız lazım.” dedi.

“PARK YERLERİ GAZİLERE ÜCRETSİZ”

Gazilerden parkomat uygulamasındaki yerlerden ücret alınmayacağını söyleyen Balkav, “Gazilerimize park yerlerimiz belirli bir süre sınırı olmadan ücretsiz. Ülkemiz için onca fedakârlık yapmış insanlar bizim değerimizdir. Başbakanlık tarafından alınan karar doğrultusunda sadece gazilerin kendilerine ücretsiz.” diyerek açıklamasını noktaladı.

REKLAM 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı