Siyaset

İlk Oyum Erdoğan’a Programı düzenlendi

Erdoğan DEMİR- AK Parti Keşan Gençlik Kolları’nın “İlk Oyum Erdoğan’a”Programı düzenlendi AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Gençlik Buluşması 3 Aralık Cumartesi günü akşamı düzenlendi. Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Konferans..

İlk Oyum Erdoğan’a Programı düzenlendi

Erdoğan DEMİR-

AK Parti Keşan Gençlik Kolları’nın “İlk Oyum Erdoğan’a”Programı düzenlendi

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Gençlik Buluşması 3 Aralık Cumartesi günü akşamı düzenlendi.

Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Konferans Salonu’nda saat 20.00’de başlayan etkinliğe, AK Parti Edirne Milletvekili, KEFEK Başkanı ve MKYK Üyesi Fatma Aksal, Ak Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, AK Parti Edirne İl Kolları Başkanı Burak Cambaz, Ak Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Beril Üğdül ile partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Berat Gök adlı bir genç Ömer Halisdemir’in 30 Güvercin adlı şiirini okudu.

Daha sonra Ahmet Yiğit Söylemez, 20 Yılda AK Parti iktidarını anlatan bir konuşma yaptı.

Program, Üğdül’ün yaptığı konuşmayla devam etti.

Üğdül, konuşmasında şunları söyledi.

Sayın milletvekilim, sayın ilçe başkanım, sayın belediye başkanım, sayın İl Gençlik Kolları Başkanım, belde başkanlarım ve değerli basın mensubu arkadaşlarım, kıymetli gençler hepiniz hoş geldiniz.

Son 40 yıldır biz gençlerin siyasette aktif rol oynamasından rahatsız olan ve nifak sokmak isteyenler 70’ler komünist,kapitalist olarak, 80’lerde sağcı solcu olarak, 90’larda Türk, Kürt olarak ve 2000’lerde X kuşağı Y kuşağı olarak bizleri ikiye ayırmaktalar. Oyun aynı oyun,ancak oyuncular farklı, gençler tarihinizi bilmek zorundasınız ki bir tarih yazabilelim. Dolayısıyla bu oyunları yıkıyor olmak değil oyunun strateji eli olmak bizlerin elinde, o yüzden lütfen araştıralım. Bol bol araştıralım. Meselenin bayrak meselesi  olduğunu bilerek araştıralım. Bizler Malazgirt Zaferi’nde, İstanbul’un fethinde,Çanakkale Zaferi’nde ya da Kurtuluş mücadelesinde dökülen milyonlarca kan için kırmızıya borcumuz var. Atalatrımızın mirası olarak değil, çocuklarımızın emaneti olarak gördüğümüz, bu cennet vatana borcumuz var. Elif kadınlara, Fatma analara, Kürşatlara, Cengizhanlara, Oğuzlara, Mehmetçiğe borcumuz var. Ne güzel demiş milli şair Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nın 6.kıtasında Bastığın Yerleri Toprak Diyerek Geçme Tanı, Düşün Altındaki Binlerce Kefensiz Yatanı, Sen Şehit Oğlusun İncitme Yazıktır Atanı, verme Dünyaları Alsan da Bu Cennet Vatanı.

Bizlerin amacı bayrağı indirmemek ezanı dindirmemek sancağı verilen yerden daima ileriye taşımak ve yetişen yeni nesile teslim etmek. Ben 27 yaşında bir genç olarak ömrümün Recep Tayyip Erdoğan siyasetine den gelmiş olması beni inanılmaz onurlandırdı. Lütfen sizler de aynı onuru yaşıyor olun. Kendisinin de dediği gibi sizlere emretmeyeceğim, dikte etmeyeceğim, kalıplara sokmak için çalışmayacağız, sadece sizinle birlikte çalışacağız. Yol yürüyeceğiz, bu zorlu yolda yalnız olmadığımı bilmek bizim gibi gençlere güven vermekle birlikte dik durmayı öğretiyor. Gençler, atalarımız başardıysa bizler de başarabiliriz. Değilmiydi o 21 yaşında İstanbul’u fetheden Fatih, değilmiy di o 15’likler Çanakkale Zaferi’nin seyrini değiştiren , şimdi tarih yazma sırası sen de ben de, biz de tüm gençlikte. Durmak yok yola devam. Pes etme, unutma dünün Fatih’i bugününki sensin ve yorulduğunda muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Daha sonra söz alan Cambaz, ilk defa oy verecek olan gençlere ulaşmak amacı içerisinde olduklarını dile getirerek, “Gönül isterdi ki protokollerden uzak bir konuşma yaparak hep birlikte soru cevap şeklinde muhabbet ortamı oluşturmak istedik. Ancak bunu da inşallah mahallelerde yapacağız. Gençlere siyasette yer vermek liderliğin şiarındandır. Bunu herkes başaramaz. Kemal Kılıçdaroğlu sanki Cumhurbaşkanı adayını açıklayacakmış gibi bir gösteri yaptı. Baktık kendisine danışman diye bulduğu danışmanlar, telekonferans yöntemiyle, milletin ayağına gitmeye tenezzül bile etmeyen adamları bizim başımıza yönetici diye tanıttılar. Misyon, vizyon yok. Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’da şov yaptı. Çünkü meydanların dilini bilen bir liderimiz var. Şimdi ‘z’ kuşağı diye sınıflandırma yapıyorlar. Bu gençleri ayrıştırmaktır. Biz bu kalıplara girmeyeceğiz. Biz geleceğe yön veren gençler olacağız. Tüneldeki ışık gözüktü. Evelallah sandıklar patlayacak.” diye konuştu.

Cambaz’dan sonra söz alan Helvacıoğlu da şunları söyledi; “20 yıl önce de ilk oyum Erdoğan’a idi. Hiç kimse şaşırmasın, hiç kimse başka bir şey beklemesin. Yeter artık diyorlar, yeni başlıyoruz. Daha 2071’ler bizi bekliyor. Gözümüzün nuru gençler, biz hep birlikte bir takımız. Benim rol modelim Recep Tayyip Erdoğan. Keşan’ın tuzu kuru demeyeceğiz. Edirne’ye, Uzunköprü’ye Malkara’ya gidin Keşan’ı görün diyeceğiz. Verdiğimiz Enez’e tekrar bayrağı dikeceğiz Allah’ın izniyle.”

Sözlerinin son bölümünde, “6’lı masa” ile ilgili açıklamalarda bulunan Mustafa Helvacıoğlu, “‘Bitsin artık, gidiyor’ diyorlar. Hiçbir yere gitmiyoruz. Yeni başladık. 6’lı masada birbirlerini yiyorlar. Gün gibi toplanıyorlar. Kadınlar günü daha kıymetli. Onlar onu da beceremiyorlar. yeni 10 yıl gençlerimizin 100 yılı. Oturmuşlar sosyal medyada sadece algı. Çok konuşanlarla yol alınmaz, iş yapanlarla yol alınır.” şeklinde konuştu.

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç da, gençlerin kendilerine güç verdiğini vurgulayarak, “Biz Türkiye’yi 20 yıldır kalkındırmanın, muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmanın,bu ülkeyi yatırım,istihdam, ihracat ve cari fazlayla büyütmenin derdinde olan siyasi bir hareketiz. Türkiye yüzyılının baş aktörleri gençler olacak. Onun için de her fırsatta sizlerle bir araya gelmeye çalışıyoruz. Gençlerle yol arkadaşlığı yapmaya çalışıyoruz. Her zaman olduğu gibi bugünde yarında hep beraber yan yana olacağız. İktidara geldiğimizde seçilme yaşı kaçtı biliyor musunuz? 2002’de Türkiye’de seçilme yaşı 30’du. Burada vizyon ortaya koydu Sayın Cumhurbaşkanımız, önce 25’e sonra 18’e indirdi. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iktidara geldiği günden beri hizmet siyaseti vizyonuyla çok büyük işlere imza attık. Her seçim önemlidir. Ama gençlerimiz için ilk defa oy kullandıkları seçimler daha önemlidir. ‘İlk oyum Erdoğan’a, ilk oyum AK Parti’ye’ adını verdiğimiz kampanyaya Keşan’ımızda başlıyoruz. İnanıyorum ki Keşan, Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacak. ‘Acaba AK Parti bölgede ne yapacak? Keşan’da ne olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler ki gençlik burada. Zorluklar karşısında mücadele azmin varsa, her zaman yeni ufuklara koşuyorsan işte o zaman gençsindir; bu bağlamda AK Parti’nin en genci de Recep Tayyip Erdoğan‘dır.” dedi.

Programda son konuşmayı Aksal yaptı. “Bizim hedefimiz, mücadelemiz gençler” diyen Fatma Aksal, “Cumhurbaşkanımız her gittiği yerde gençlerle mutlaka buluşuyor. Çünkü bu ülkenin geleceği gençler. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı. Çanakkale’de yine gençler vardı. ‘x’ ve ‘z’ kuşağı dediğimiz gençler 15 Temmuz’da tarih yazdılar. Biz gençlerimizi ‘x’ kuşağı ‘z’ kuşağı diye sınıflandırmıyoruz. Cumhurbaşkanımız ‘gençlerimiz bizim Teknofest kuşağımız’ diyor. Bizim geleceğimiz gençler. Türkiye 100 yılı da gençlerin 100 yılı olacaktır. Yerel belediyecilik anlamında AK Parti öncesini bilmek istiyorsanız Edirne’ye gitmeniz yeterli. Osmanlı’ya 1 asır başkentlik yapmış Edirne’miz hala çöp, çamur ve çukur içerisinde.” dedi ve sözlerini, “6’lı masa” ile ilgili şu görüşleri dile getirerek sonlandırdı; “6’lı masanın 7. bir ayağı var ama ondan utanıyorlar. 6’lı masada ne olduğu belli değil. Muharrem İnce 6’lı masanın ne olduğunu Keşan’dan tüm Türkiye’ye anlattı. Bugün Kılıçdaroğlu ekonomi programlarını açıklayacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun Amerika’dan, Almanya’dan olan danışmanları zahmet edip Türkiye’ye bile gelmiyorlar. Biz kendi insanımıza güveniyoruz. Teknoloji olarak da yerli milli teknoloji hamlesi deyip gençlerimize güveniyoruz.”  Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından, Aksal, Helvacıoğlu, Kılınç ve Cambaz’ın katılımcılardan gelen soruları cevaplandırması ile program sona erdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL