TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 302.735
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 52.676
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 248
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 32.539
Siyaset Okuma Sayısı: 272

İnan’dan Başbuğun 24. ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe  Başkanı  Adnan İnan “Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 24. Yıldönümü” nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.   İnan’ın açıklaması şöyle; Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna..

İnan’dan Başbuğun 24. ölüm yıldönümü nedeniyle yazılı açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi Keşan İlçe  Başkanı  Adnan İnan “Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in Vefatının 24. Yıldönümü” nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

 

İnan’ın açıklaması şöyle;

Türk milletinin gönlünde mümtaz ve müstesna bir yeri bulunan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i vefatının 24’üncü  yıldönümünde Fatihalarla anıyoruz.

Türk tarihine yön veren unsurlardan biri de Türk Destanlarıdır. Her destan bir var oluşu, her destan bir dirilişi, her destan bir mukaddes hedefi anlatır.

İşte Türkiye Cumhuriyeti de bir destana şahitlik etmiş ve her ne kadar o hayattayken kıymeti harbiyesi anlaşılmamış olsa da  koca bir dünya anlamıştı ki omuzlarda milyonlar tarafından taşınan, yaşayan bir efsanenin son yolculuğu idi.

Ben, “Başbuğ” deyinceÇin Seddi’ni aşan Atilla, Göktürk efsanesini tarihe nakşeden Kürşad, Okyanusa at süren Tarık Bin Ziyad, Haçlı sürüsünü yer ile yeksan eden Kılıç Arslan, “Ya ben İstanbul’u alırım ya İstanbul beni” diyen Fatih Sultan Mehmet Han, yedi düvelin işgalini devlet adamlığı dehası ile durduran 2. Abdülhamit Han, “Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum” diyen Mustafa Kemal’dir.

Başbuğ Alpaslan Türkeş bir ülküdür. Türk’ün tarihi misyonunu hatırlatan, yeniden diriliş davasına mimarlık yapan, ümitsizliği ümit haline getiren ebediyen yaşanacak bir ülkü.

O, Allah’ın Türk milletine bir ihsanıdır. Çünkü onunla hatırladı Türk milleti asl-i cevherini, onunla dirilişe geçti birlik ruhu…

İşte bizlere düşen “Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrak leke götürmez.” diyen Başbuğ’umuza layık olmaktır.

Bize düşen, tarihin kaydettiği bu önemli nota doğru şerhler eklemektir.

Bize düşen, onun dili ile “Ülkü insanın kalbini aydınlatan bir ışıktır. Ülkü, insanlara yönünü tayin etmesini sağlayan bir kılavuzdur. Ülküsüz insan çamurdan bir varlık gibidir.” Anlayışı ile ışık olmaktır.

Bu duygularla, manevi huzurunda  merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e ve bugün hayatta olmayan bütün dava arkadaşlarımıza, tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan Rahmet diliyorum.

Hepsini, minnet ve şükran duygularımla anıyorum.

Ruhu şad, kabri nur, mekânı cennet olsun.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL