Köşe Yazısı Okuma Sayısı: 249

İNANMAK..

Değerli okurlarım, hani şu hacı hoca masalları var ya; onlara hiç inanmam!. Çünkü: Her bir anlatı içinde  bilim değerlerine aykırı içerikler barındırır.. Ancak; bu gün sizlere anlatacağım hikâye biraz olsun,..

İNANMAK..

Değerli okurlarım, hani şu hacı hoca masalları var ya; onlara hiç inanmam!. Çünkü: Her bir anlatı içinde  bilim değerlerine aykırı içerikler barındırır..

Ancak; bu gün sizlere anlatacağım hikâye biraz olsun, yoldan beri..

Efendim, hikâye bu ya; adamın oğlu aşırı bir şekilde bal yiyormuş ve ailesi bunu bir türlü önleyemiyormuş.. Bazı doktorlara götürseler de; pek sonuç alamamışlar ve çocuklarını bir hocaya götürmeye karar vermişler! Hocaya durumu anlattıktan sonra; hoca: “Ban on beş gün sonra gelin!” Demiş.. Aile onbeş gün sonra hocaya tekrar gitmiş ve hoca çocuğun kulağına bal yemesiyle ilgili bazı şeyler söylemiş ve aile hocanın yanından ayrılmış..

Aradan bir zaman geçtikten sonra çocuk bal yemeyi azaltmış! Bunu fark eden, baba; soluğu hocada almış ve : “Hocam, oğlum aşırı bal yemeyi bıraktı. Teşekkür ederim… Ancak; merak ettiğim bir konu var.. Neden bize on beş gün sonra gelin dedin!?” Bu soru üzerine hoca şu cevabı vermiş: “Efendi, ben de çok bal yiyordum! On beş içerisinde bu bal yemeden vaz geçebilir miyim diye kendimle mücadele ettim ve aşırı bal yemeyi bıraktım ve çocuğunuza bal yemenin bırakabileceğine inanarak, tavsiyelerde bulundum ve o bu tavsiyeleri dinleyerek, benim gibi bal yemekten vaz geçti!”

Efendim, malûmunuz; son günlerde AKP’nin oy oranları hızla düşüyor!.. Çünkü: Akp yönetimi dahil, kendisine oy veren seçmenler bile; uygulamaların ve ekonomik tedbirlerin doğruluğuna inanmıyor! Dolayısıyla da;  söylemleri halkımız tarafından inandırıcı  bulunmuyor..

Oysa, Sayın KIlıçdaroğlu, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, her bir birey için tarafsız adaletin gerekli olduğuna,özgür olmanın her vatandaşın hakkı olduğuna ve de; ülkemizi çağdaş seviyeye ulaştıracak gücü olduğuna başta kendisi inanarak, tüm topluma bu düşüncelerini  söylüyor ve toplum inançla söylenmiş bu sözleri doru algılayarak, giderek Akp den uzaklaşıyor..

Demem o dur ki: AKP bu aşırı bal yemekten vaz geçemezse; daha çoook, hoca kapısı aşındırır!..

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL