Güncel Siyaset

İnternet Gazeteciliği Yasası’na tam destek

AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Atilla Ödünç ve Muhammet Müfit Aydın, İnternet Gazetecileri Federasyonu yönetimini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırladı. AK Partili vekiller, internet gazeteciliğinin sosyal medya fenomenliği ile..

AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Atilla Ödünç ve Muhammet Müfit Aydın, İnternet Gazetecileri Federasyonu yönetimini Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ağırladı. AK Partili vekiller, internet gazeteciliğinin sosyal medya fenomenliği ile karıştırılmaması gerektiğini belirterek, yasa konusunda gereken desteği vereceklerini sözünün verdi.

ANKARA (İGFA) – İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF), Türkiye’de internetin 29’uncu yılı dolayısıyla yaptığı ziyaretler kapsamında AK Partili Bursa Milletvekilleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde bir araya geldi.

İGF Genel Başkanı Mesut Demir başkanlığındaki buluşmaya İGF Genel Başkanvekili Ümit Babacan, Genel Başkan Yardımcısı Atalay Dinçer, Yönetim Kurulu Üyesi Mecit Ünal, Kocaeli Temsilcisi Soner Kılıç ve Çanakkale Temsilcisi Ömer Küçükkaya eşlik etti.

“İNTERNET GAZETECİLİĞİ SOSYAL MEDYADAN AYRI DEĞERLENDİRİLMELİ”

İGF Genel Başkanı Mesut Demir, 29 yıl önce Türkiye’de kullanılmaya başlanan internetin geldiği noktada  Dijital Mecralar Komisyonu‘nda halen görüşmeleri süren İnternet Gazeteciliği Yasası’nın bir an evvel statüsünün netleştirilerek TBMM’ye getirilmesi yönünde vekillerden de destek beklediklerini söyledi. Medyanın büyük oranda internete aktarıldığı günümüzde bu yasaya olan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığını ifade eden Genel Başkan Demir, beklenen yasanın sosyal medyadan ayrı olarak değerlendirilmesinin de yerinde olacağını kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL