Belediyeler

İpsala Belediyesi, “DSİ hakkında hukuki işlem başlatılacak”

Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerinin İpsala Belediyesi’nden gerekli izinleri almadan Köprü Mahallesi’nde başlattığı çalışma, DSİ yöneticilerinin başını ağrıtacak gibi görünüyor. Konuya ilişkin İpsala Belediyesi’nden yapılan ilk açıklamada şu ifadelere yer..

İpsala Belediyesi, “DSİ hakkında hukuki işlem başlatılacak”

Devlet Su İşleri (DSİ) ekiplerinin İpsala Belediyesi’nden gerekli izinleri almadan Köprü Mahallesi’nde başlattığı çalışma, DSİ yöneticilerinin başını ağrıtacak gibi görünüyor.

Konuya ilişkin İpsala Belediyesi’nden yapılan ilk açıklamada şu ifadelere yer verildi, “İpsala Belediyesi mülkiyetinde bulunan araziye izinsiz giren ve çalışma başlatan DSİ ekipleri hakkında tutanak tutulmuştur. DSİ yetkilileri hakkında cezai işlem uygulanacaktır. Ayrıca hukuki işlem başlatılacaktır. Bu kadar sorumsuzluk olmaz. O arazide hiçbir önlem almadan, hiçbir tedbir almadan o iş makineleri oraya giremez. Sorumluluk belediyemize aittir. O bölgede yaşayan bir çocuğumuzun yahut bir vatandaşımızın burnu kanasa, DSİ yetkilileri bunun hesabını nasıl verecektir? Bu nasıl bir anlayıştır ki, kendi başlarına, hiçbir izin almadan çalışma yapabilmektedirler?”

(Gazete Saros)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL