İPSALA DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASI HİZMETE GİRDİ

İPSALA DEVLET HASTANESİ YENİ BİNASI HİZMETE GİRDİ

Yıllardan beri yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir türlü inşaatı tamamlanamayan İpsala Devlet Hastanesi, 12 Haziran Salı günü gerçekleştirilen törenle hizmete sokuldu. Saat 19.00’da Bayrambey  Mahallesinde bulunan yeni Devlet Hastanesi binasının açılışında konuşan  Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Hükümetlerinin Sağlık alanında yaptığı yatırım ve planlamaların stratejik en büyük hizmet alanı...

Haberin Tarihi: 14 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:902 defa okundu.

Yıllardan beri yaşanan aksaklıklar nedeniyle bir türlü inşaatı tamamlanamayan İpsala Devlet Hastanesi, 12 Haziran Salı günü gerçekleştirilen törenle hizmete sokuldu.

Saat 19.00’da Bayrambey  Mahallesinde bulunan yeni Devlet Hastanesi binasının açılışında konuşan  Anayasa Komisyonu Başkanı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, AK Parti Hükümetlerinin Sağlık alanında yaptığı yatırım ve planlamaların stratejik en büyük hizmet alanı olduğunu kaydederek, “24 Haziran’da oy kullanacak 18 yaşındaki gençler 2002 yılı öncesi sağlığın durumunu değerlendirmesi zor ama o günleri yaşayanlar Sağlık alanında birçok sıkıntıları yaşadılar. 2002’den itibaren sağlık alanında birçok değişiklikler yapıldı. Sağlıkta verilen hizmetlerin kalitesi arttı. Yerli ilaç üretmeye başladık. Önemli ölçüde ilaç sektöründe yerli firmaların etkinliğini arttırdık. Yine akılcı ilaç kullanımına karşı tedbirler alındı. Geçtiğimiz hafta yapılan bir araştırmada İnsanlarımıza sorulmuş sağlık açısından gelecek kaygınız var mı %97 oranında olmadığı söylenmiş. Bu şu demek;  İnsanlarımızın Türkiye’de sağlık açısından geleceğe dönük kaygısı bulunmuyor, bu başarılı çalışmaların sonucudur.  AK Parti hükümetleri için iftihar kaynağıdır. Ayrıca Dünya’da sağlık açısından Dünya’da ilk üç ülke arasındadır. Türkiye’de sağlık hizmetlerini hem yaygın hale getirirken, hem de vatandaşlarımıza ucuz sunduk. Ayrıca ülkemizde Büyükşehir hastaneleri çalışmaları devam ediyor, eskiden tedavi için büyük İllere gidilirdi artık ilçelerde de aynı hizmeti vermeye başladık.” Diye konuştu.

İpsala Kaymakam Vekili Süleyman Bakan ise İpsala Devlet Hastanesinin hayırlı olmasını diledi.

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman yaptığı açıklamada, İlçede 100 Milyon liraya yakın Devlet yatırımı geldiğini kaydederek  İpsala Devlet Hastanesinin ilçeye hayırlı olmasını diledi.

Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Kalkan, İpsala Devlet Hastanesinin 7.700 Metre kare alana yapıldığını,  11 adet poliklinik odası, 2 ameliyathane,  5 yataklı diyaliz ünitesi, 3 yataklı erişkin yoğun bakım ile 4 küvözlü yeni doğan yoğun bakım,  6 yataklı acil müşahede, 1 endoskopi odası,  1’i acil olmak üzere 2 röntgen birimi, 1’i acil olmak üzere 2 laboratuvar  mevcut olduğunu söyledi.

Daha sonra İpsala Devlet Hastanesinin açılışı yapıldı. Anayasa Komisyonu Üyesi Prof.Dr. Mustafa şentop, hastanede yatan hastaları ziyarette bulunarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

http://www.yenigazeteipsala.com

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı