Ekonomi Haberleri

İpsala OSB’ye adım adım

Mustafa Gülveren İpsala (UHA)- İpsala Organize Sanayi Bölgesi kurulumuyla ilgili toplantı Sarpdere köyünde yapıldı. Edirne Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan başkanlığında, Sarpdere köyünde köylülerinin katılımlarıyla yapılan toplantıya Edirne Vali Yardımcısı..

İpsala OSB’ye adım adım

Mustafa Gülveren

İpsala (UHA)- İpsala Organize Sanayi Bölgesi kurulumuyla ilgili toplantı Sarpdere köyünde yapıldı.

Edirne Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan başkanlığında, Sarpdere köyünde köylülerinin katılımlarıyla yapılan toplantıya Edirne Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan,Edirne Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut,İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal,AK Parti İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş,ilçe jandarma Komutanı Veli Kızmaz, ve Sarpdere köyü muhtarı Hasan Dal,ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda Vatandaşlara OSB ve çalışma sistemleri , OSB kurulumu yapılacak alan ile ilgili genel bilgi verildi. Konuyla ilgili talep ve görüşleri alındığı bildirildi.

İpsala Kaymakamlığından yapılan açıklamada “İpsala İlçemizde Organize Sanayi Bölgesi kurulmasıyla ilgili Edirne Valiliğimiz Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz bünyesinde yapılan başvurular Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca uygun görüldü. Kurulacak olan OSB ‘nin uluslararası ticaret yolunda bulunan , gümrük kapısı olan , Çanakkale Köprüsü bittiğinde ticari manada daha da önemli hale gelecek olan ilçemize ve bölgemize istihdam ve yatırımın artması, ekonomik ve sosyal gelişme sağlaması adına hayırlı olmasını ve en kısa sürede hayata geçmesini temenni ediyoruz.

Projeye destek veren , Başta Sayın Bakanımız Mustafa Varank olmak üzere , Edirne Valimiz Ekrem Canalp’a , Akparti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüze, İl Özel İdaremize, Belediye Başkanlığımıza ve ilgili tüm kamu kurumlarımıza teşekkür ederiz”denildi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL