Siyaset Tarım

İpsala’daki çeltik üreticisinin dolu zararı karşılanıyor

İpsala’da Ekim ayında doludan zarar gören sigortasız üreticilere ödeme yapılacağı öğrenildi. Mustafa GÜLVEREN İpsala (UHA)-Geçtiğimiz Ekim ayında çeltik hasadı zamanı Edirne genelinde Çeltik ekili alanları dolu vurmuş ve İpsala ilçe..

İpsala’daki çeltik üreticisinin dolu zararı karşılanıyor

İpsala’da Ekim ayında doludan zarar gören sigortasız üreticilere ödeme yapılacağı öğrenildi.

Mustafa GÜLVEREN

İpsala (UHA)-Geçtiğimiz Ekim ayında çeltik hasadı zamanı Edirne genelinde Çeltik ekili alanları dolu vurmuş ve İpsala ilçe Tarım Müdürlüğünce tarlalarda hasar tespit çalışmaları sonuçlanmaya başladı.

İpsala genelinde yaklaşık 12 bin dönüm 765 parsel çeltik arazisi doludan zarar görmüştü ,

“ SİGORTASIZ DOLU MAĞDURU ÇELTİK ÜRETİCİLERİNE ÖDEME YAPILACAK ”

AK Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş yaptığı açıklamada şunları kaydetti.

“İpsala bölgemizde 12 bin dönüm 765 parsel çeltik ekili alan Zarar görmüştü, sigortasız dolu mağduru üreticilerimize. önümüzdeki hafta ödemeler yapılacak. Dün itibariyle İpsala ilçe tarım müdürlüğümüz Çeltik üreticilerimiz’den mağdur olan vatandaşlarımızın IBAN numaraları alınmaya başlandı. Bittiğinde tespit edilen zararlara göre de ödemelerin önümüzdeki günlerde başlanacağını söyledi.

Ak Parti İpsala İlçe Başkanı Hakan İlkdoğmuş, “ bizlere bu konuda desteklerinden dolayı Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye AK Parti Edirne Milletvekilimiz Fatma Aksal’a, Ak Parti Edirne il Başkanımız Belgin iba’ya çok çok teşekkür ediyorum dedi.

İpsala merkez ve köylerde dolu nedeniyle Sarıcaali, Balabancık, Sultanköy ve Paşaköy köylerinde çeltik ekili 12 bin dönüm 765 parsel arazi zarar görmüştü.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL