Güncel Manşet

İşçi Partisi’nden “Azınlık” oyununa davet…

İşçi Partisi’nden “Azınlık” oyununa davet…

İP (İşçi Partisi) Keşan İlçe Başkanı Çetin Alabak, dün yaptığı açıklamada, halkı, Silivri tutsakları ile dayanışmaya ve Levent Kırca Tiyatrosu’nun “Azınlık” oyununu seyretmeye davet etti.

Ergenekon tertibi ile yapılan tutuklamaların esarete, tutukluluk sürelerinin cezaya dönüştüğüne dikkati çeken Alabak, “50 yıldır siyasi çizgisinden ödün vermeden ülkesinin bağımsızlığı ve milletin birliği için mücadele eden Genel Başkanımız Doğu Perinçek’in tutuklulukta geçen süresi 4 yılı geride bıraktı. Artık Silivri’de bir yargılamanın yapılmadığı, Yurtseverlere, bilim insanlarımıza, aydınlara, silahlı kuvvetlerimizin seçkin komutanlarına karşı yargısız infaz gerçekleştirilmektedir.

Bu durumu protesto ediyoruz. Yapılan hukuksuzluğu ve yargısız infazı red ediyoruz.”  dedi.

Bir yıldır Silivri cezaevi yanında bir dayanışma çadırı kurulduğunu ve gece-gündüz nöbet tutulduğunu ifade eden Çetin Alabak, dağ başında yapılan yargılamalar nedeniyle duruşmalarda tutsakların ihtiyaçlarının buradan verilen destekle sürdürülmeye çalışıldığını kaydetti.

Halkın sanatçısı Levent Kırca ve tiyatro ekibinin, Türkiye’de turnede bulunan “Azınlık” oyununu, Silivri nöbet çadırı ile dayanışma için sahnelediğini belirten Alabak, oyunun 12 Ağustos 2012 tarihinde Silivri liman girişi anfi tiyatroda sanatseverlerle buluşacağını bildirdi.

İşçi Partisi Keşan İlçe Örgütü olarak Silivri tutsakları ile dayanışmak ve oyunu izlemek için Silivri’ye gideceklerini dile getiren Çetin Alabak, şöyle dedi: “12 Ağustos 2012 günü saat 17.00 de eski itfaiye önünden aracımız hareket edecektir. Oyunu izlemek isteyen yurttaşlarımız 0 543 372 77 97 numaralı telefonla irtibata geçip yer ayırtabilirler.”

KAYNAK: MEDYA KEŞAN GAZETESİ

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL