Bölgeden Güncel Manşet

İskele’nin çalışma izni yok, mororların hat izinleri ve iskele kapandı

İskele’nin çalışma izni yok, mororların hat izinleri ve iskele kapandı

İSKELENİN ÇALIŞMA İZNİ YOK, MOTORLARINDA HAT İZİNLERİ VE İSKELE KAPANDI.

iskelenin-calisma-izni-yok-motorlarinda-hat-izinleri-ve-iskele-kapandi

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Gelibolu ile Çardak arasında deniz ulaşımını sağlayan özel motorların hat izinlerinin bitmesi ve Gelibolu iskelesinin işletme izninin olmaması nedeniyle Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından durduruldu.

 Edinilen bilgiye göre,dün gece saat 18.00 sularından sonra çalışmalarına izin verilmeyen 6 özel motor iskelede demirletildi.Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından kapatıldığı belirtilen iskelenin fiziki yetersizliğinden çok Gelibolu iskelesinin işletme izninin bulunmaması ve bazı motorların hat izinlerinin bitmesi nedeniyle edilen şikayet sonucu deniz ulaşımının durdurulduğu öğrenildi.

Ağır tonajlı tır, kamyon ve yanıcı madde taşıyan araçlarında geçişinin özellikle motorlar tarafından yapılması nedeniyle bir süre yaşanan sıkıntı ve gerginlik yerini sorunun bir an önce çözümün arayış noktasına getirdi.

Motor işletmecileri, Türkiye’nin Kilitbahir dahil 30 -40 liman işletmesinde durum aynı. Yani işletme yetkisi yok. Ancak bizde bunun şikayet edilmesi nedeniyle böyle bir yaptırıma gidildiğini öğrendiklerini ve bu aşamada da hafta sonu olması nedeniyle çözümün imkansız olduğunu ancak Pazartesi gününden itibaren çözüm noktasını başlatacaklarını dile getirdiler.

www.gelibolununsesi.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL