Eğitim Güncel

İşlek “Mahallemizin okula ihtiyacı var”

Yukarı Zaferiye Mahalle Muhtarı Nedim İşlek yaptığı açıklama ile mahallelerideki okul ihtiyacı bir kez daha dikkat çekti. İşlek, Yukarı Zaferiye Mahallesi’de ikamet eden öğrencilerin, mahallede bir ilkokul varken çok başarılı..

İşlek “Mahallemizin okula ihtiyacı var”

Yukarı Zaferiye Mahalle Muhtarı Nedim İşlek yaptığı açıklama ile mahallelerideki okul ihtiyacı bir kez daha dikkat çekti.

İşlek, Yukarı Zaferiye Mahallesi’de ikamet eden öğrencilerin, mahallede bir ilkokul varken çok başarılı olduklarını ifade ederek  “Daha önce mahallemizin öğrencileri Zafer İlköğretim Okulu’na gidiyorlardı. Bu okul, Keşan’da başarı oranı en yüksek olan okuldu. Daha sonra Ahmet Yenice Ortaokulu’na çevrildi. Sonrasında da bizim öğrenileceklerimiz mahallelerinden uzaklaştırıldılar” diyerek, bu durumun bir süre sonra tersine döndüğünü kaydetti.

Başka mahallelere okula giden çocuklar ve velilerinin durumlarına da dikkat çeken İşlek,Mahallemizde ikamet eden ailelerin çocukları halen komşu mahallelerin okullarında taşımalı eğitim ile gidip geliyor. Keşan’ın en merkezi mahallesi burası; ama çocuklarımızı kilometrelerce uzaklıktaki yerlere götürüyoruz. Bu durum da ailelere büyük maddi külfet getiriyor, aynı zamanda çocuklar da zorlanıyor. Taşımalı eğitimle okula gitmek zorunda kalan çocuklarda beslenme sorunları da ortaya çıkıyor. Beslenme sorunları da eğitimlerine yansıyor” dedi.

Sorun hakkında daha önce de ilgili merciler ile iletişime geçildiğini ve mağduriyetin önerilerle birlikte aktarıldığını dile getiren İşlek, “Daha önce de bunu defalarca dile getirdik, Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde bu çocuklara okul lazım. Bunun için de mahallemizin ortasında yer alan Safiye Erol Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin olduğu bina ilkokul ihtiyacımıza cevap verecek en uygun noktadır. Buradaki mevcut öğrencileri de, yenilenmiş ve çevresel olarak daha fazla imkanı olan Keşan Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi’ne alabiliriz. Bizim buraya ihtiyacımız var, burası da bizim sorunumuzu çözer. Gerekli makamlara da konuyla ilgili defalarca başvurduk; ama şu ana kadar bir arpa boyu yol alınmadı” diye konuştu.

Nedim İşlek, soruna bir önce çözüm bulunması gerektiğini söyledi.(Erdoğan DEMİR)

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL