İspat Cami Mahallesi’nde CHP Coşkusu…

İspat Cami Mahallesi’nde CHP Coşkusu…

Özcan, “Parlemontoda bizim Keşan Belediyesi’ndeki gibi çoğunlukları var ama yine de erken seçime gidiyorlar” Gaytancıoğlu; “24 Haziran akşamı Türkiye’de yeniden bir güneş doğacak.” 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle düzenlenen CHP Keşan İlçe Örgütü’nün mahalle yürüyüşleri 20 Haziran 2018 Çarşamba günü akşamı İspat Cami Mahallesi ile devam etti. Saat 21.00’de...

Haberin Tarihi: 21 Haziran 2018 - Okunma Sayısı:807 defa okundu.

Özcan, “Parlemontoda bizim Keşan Belediyesi’ndeki gibi çoğunlukları var ama yine de erken seçime gidiyorlar”

Gaytancıoğlu; “24 Haziran akşamı Türkiye’de yeniden bir güneş doğacak.”

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle düzenlenen CHP Keşan İlçe Örgütü’nün mahalle yürüyüşleri 20 Haziran 2018 Çarşamba günü akşamı İspat Cami Mahallesi ile devam etti.

Saat 21.00’de başlayan yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, CHP Edirne Millletvekili ve 1.Sıra Adayı Okan Gaytancıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Salim Şevik  ve Cengizhan Aktan, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, 21. Dönem Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, 25. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday adayı Mustafa Bezbaş, 27. Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı Nilüfer Erk Oğuz ve partililer katıldı.

Şehitlik Parkı arkasında Ali Paşa Pasajı’ndaki seçim bürosundan başlayan yürüyüş, partililerin ellerindeki Türk Bayrakları ile Kurtuluş Caddesi’nden istikametle İspat Cami Mahallesi’ne kadar coşku ile devam etti.

Yatıkçı, Özcan ve Gaytancıoğlu yol boyunca kahvehane ve işyerlerine girerek vatandaşlarla selamlaştılar ve 24 Haziran Pazar günkü seçimde hem Muharrem İnce hem de CHP için oy istediler.

İspat Cami Mahallesi’ndeki Barış Kıraathanesi’nde konuşmalar yapıldı. Burada ilk olarak konuşan Yatıkçı, “Ülkenin rejimini değiştirecek seçime sadece 4 gün kaldı. Haramilerin rejimini yıkmak için 4 gün kaldı. Sandığa gittiğinizde tek aday değil, milletin iktidarı diyorsanız adres CHP ve adres Muharrem İnce. 24 Haziran 2018 seçimleri Türkiye için çok önemli , Bu nedenle sizlerden hem CHP hem de İnce için destek istiyorum “ dedi.


Yatıkçı’nın ardından söz alan Özcan’da  de şunları söyledi: “Çok değerli hemşehrilerim, hepinize en içten saygılarımı selamlarımı sunuyorum. Öyle bir seçim geçireceğiz ki, ülkemizin bölgemizin kaderini tayin edeceğiz. Demokratik parlementer sistemin ya tekrardan kurulması ya da Afrika ülkelerindeki gibi bir devlet başkanlığı sistemi yaşayacağız. Tek adam, tek kişi hesap vermez, hesap sorulmaz, kanunlar onun ağzında mahkemeler onun elinde. Değerli hemşehrilerim bu iktidar bildiğiniz gibi 16 yıldır ülkemizi yönetiyor. Erken seçim kararı alındığında daha 21 ayları vardı. Parlementoda çoğunlukları var. Hem de bizim belediye meclisinde olduğu gibi. Yetmedi MHP’de 35 milletvekili ile onlara destek oluyor. OHAL’den dolayı da istedikleri KHK’ları çıkarabiliyorlar. Bu şartlara rağmen ülkeyi neden erken seçime getirdiler. Deniz bitti. O yüzden de erken seçim kararı aldılar. Ülkeyi daha fazla yönetemeyeceklerini anladılar.

Özcan’dan sonra konuşan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’da “Herkese iyi akşamlar “ diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi. “24 Haziran Pazar akşamı hazırmıyız? CHP’nin iktidarına Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı’na hazır mıyız? Artık AKP’yi eleştirmeye gerek yok. Çünkü arkalarına bakmadan gidecekler. Nasıl geldiyeseler, insanları nasıl kandırıp iktidara geldiyseler aynen arkalarına bakmadan gidecekler. Çok borçlandırdılar bizi. Devleti borçlandırdılar, firmaları borçlandırdılar, insanları borçlandırdılar. Herkesi mutsuz hale getirdiler. Gülmeyen, birbirine selam vermeyen insanlar topluluğu haline geldik. Yoksullaştık, 2 milyon kişi yardım alırken 20 milyon kişi yardım almaya başladı. Çiftçiler alın terinin karşılığını alamadı. U seçim çiftçilerin zaferiyle atanamayan öğretmenlerin zaferiyle, kahvede çay parası hesabı yapan emeklinin zaferiyle sonuçlanacak, buna adım gibi eminim. 24 Haziran akşamı Türkiye’de yeniden bir güneş doğacak. Üreten bir Türkiye hakça bölüşen bir ülkeyi hep beraber kuracağız. İçimizden birini de Cumhurbaşkanı yapıyoruz. Çayın kaç para olduğunu biliyor, ekmeğin kaç para olduğunu biliyor, yolda giderken otobüsü durdurup traktöre biniyor, sarayda yaşıyor, eşiyle pazarda alışveriş yapıyor. İnsanları gördüğünde merhaba diyor, sadece kendisi yürüyor, 300 tane koruma ile yürümüyor. Evet buna hazır mıyız? Bizim gibi bir ülkede 25 milyon icra dosyası bulunuyor, hani terör bitecekti. Tek adam gelecek işler yoluna girecekti. Hiç de öyle bir şey olmadı. Suriyeliler bizimle yaşamaya başladı. Onlara kart verdiler alışveriş için. Biz o kartları dar gelirli halkımıza vereceğiz, onlar alışveriş yapacak. Benim vatandaşım eczaneye gittiğinde katkı payı veriyor, Suriyeliler vermiyor. Benim vatandaşım da katkı payı vermeyecek. Emeklerimizin CHP iktidarında yüzleri gülecek. Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığında, CHP iktidarında emeklilerimiz en  düşük 1500 TL maaş alacak. Asgari ücret 2200 TL olacak. Vergi alınmayacak. Çiftçiler sadece üremeyi düşünecek, 3 TL’den mazot alacak. Çiftçinin borçlarının faizleri silinecek. Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine <Dur> denecek, hepsi geri alınacak. Bu ülkeyi emekliler, işçiler, yoksullar ayağa kaldıracak. Ekonomiyi emeklilerle canlandıracağız. Çiftçiye alın terinin karşılığı verilecek. Buğday, hayvan ithal edilmeyecek. Saraylarda yaşamayacak, halkın içinde olacağız. 24 Haziran’da CHP’ye ve Muharrem İnce’ye oy vereceğiz.”

Yürüyüş buradan kahvelerin gezilerek vatandaşlarla selamlaşmanın ardından seçim bürosuna gidilmesi ile son buldu.

CHP’nin 22 Haziran 2018 Cuma  akşamki yürüyüşü ise Yukarı Zaferiye ve Cumhuriyet Mahallesi’nde gerçekleştirilecek ve son bulacak.

Yürüyüş saat 21.00’de seçim bürosundan başlayacak. Yürüyüşe tüm partililer davet edildi.

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı