HESABIM
Üye Ol

İSRAİL’İN KATLİAMINI LANETLİYORUZ!

İSRAİL’İN KATLİAMINI LANETLİYORUZ!

FİLİSTİN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR! DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim ŞEN’İN Filistinlilere yönelik katliam ile açıklaması 14 Mayıs 1948’de İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesinin ve Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulmasının 70’inci yıldönümünde, İsrail yeni bir katliama imza attı. Filistinlilerin “Nakba” (Büyük Felaket) olarak tanımladığı 70 yıl önceki etnik temizlik sürecinde, yüzbinlerce Filistinli yerinden...

Haberin Tarihi: 15 Mayıs 2018 - Okunma Sayısı:484 defa okundu.

FİLİSTİN HALKI YALNIZ DEĞİLDİR!

DİSK Trakya Bölge Temsilcisi Salim ŞEN’İN Filistinlilere yönelik katliam ile açıklaması

14 Mayıs 1948’de İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarında bağımsızlığını ilan etmesinin ve Filistinlilerin zorunlu göçe tabi tutulmasının 70’inci yıldönümünde, İsrail yeni bir katliama imza attı.

Filistinlilerin “Nakba” (Büyük Felaket) olarak tanımladığı 70 yıl önceki etnik temizlik sürecinde, yüzbinlerce Filistinli yerinden yurdundan edilmiş, 20’den fazla katliam gerçekleştirilmiş, 400’ün üzerinde Filistin köyü haritadan silinmişti.

Filistin halkının Nakba’nın (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmeye hazırlandığı bir dönemde, Amerika Birleşik Devletleri Tel Aviv’deki Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıyarak insanlık tarihinin bu en büyük felaketlerinden birini kutlamayı tercih etti.

Birleşmiş Milletler kararlarını yok sayarak gerçekleştirilen bu hukuksuz eylemi protesto etmek ve Büyük Felaketin yıldönümünde topraklarına dönüş isteğini dile getirmek isteyen Filistinliler, işgal altındaki bölgeleri de kapsayan biçimde genel grev kararı aldılar, milyonluk bir yürüyüş için biraraya geldiler.

ABD’nin Ortadoğu’daki şımarık çocuğu İsrail, katliama doymadığını bir kez daha gösterdi. İsrail işgal güçlerinin Gazze’de silahsız sivillere gerçek mermi, plastik mermi, havan topları ve gaz bombalarıyla düzenlediği saldırı sonucu en az 58 Filistinli hayatını kaybetti, binlerce Filistinli yaralandı. Kanlı Pazartesi olarak tarihe geçen bu insanlık dışı saldırıda, basın emekçileri ve sağlık emekçileri de hedef alındı

Bu kanlı katliamın faili İsrail, kışkırtıcısı Amerika Birleşik Devletleri yönetimidir. Katliamın gerçekleştiği saatlerde ABD Başkanının İsrail’i kutlayan bir tebrik mesajı yayınlaması, asla unutulmayacak bir utanç belgesi olarak insanlık tarihine geçmiştir.

Her zaman olduğu gibi Türkiye işçi sınıfı, siyonizme ve emperyalizme karşı direnen Filistin halkının yanındadır!

 

Kudüs Filistin’dir, Filistinlilerindir!

Türkiye’nin İsrail ile siyasi, askeri, ticari ilişkileri sonlandırılmalıdır!

Bu katliamın sorumluları uluslararası mahkemelerde yargılanarak hesap vermelidir.

Filistinlilerin topraklarına dönüşü sağlanmalıdır!

 

Salim ŞEN

        DİSK Trakya Bölge Temsilcisi

 

Bir Yorum Yazın

Arşiv

Reklam Alanı